• פעילות למניעת התבוללות: יד לאחים במסע הסברה

  3 | הצג גלריה

  פניות רבות בנושא ההתבוללות מגיעות כל העת למחלקה לדוברי צרפתית ביד לאחים * לבקשת מנהלי מוסדות חינוך בצרפת שהתאגדו נוכח התופעה המסוכנת, יצאה מהארץ משלחת מיוחדת, דוברת צרפתית, למסע הסברה נרחב בתיכונים ובבתי הספר * ההדים החיובים שנוצרו, הביאו מנהלים נוספים לבקש מסע הסברה נוסף * בעקבות זאת, תצא בחודש הקרוב משלחת שתערוך סבב הרצאות נוסף בצרפת • לסיפור המלא

  זה זמן רב שלמחלקה להצלה מטמיעה והתבוללות ביד לאחים מגיעות מצרפת פניות מהורים על התבוללות של בנותיהן עם בני ניכר. מדובר במשפחות המתגוררות בצרפת, או שביצעו זה עתה עליה לישראל. הורים אלו משוועים לעזרה, אחרי שגילו כי ילדיהם מתנתקים מהעם היהודי וממשפחותיהם, ולעיתים אף סובלים מאלימות קשה.

  פניה חשובה ומיוחדת הגיעה להנהלת יד לאחים ממנהלי תיכונים ובתי ספר יהודיים ברחבי צרפת שהתאגדו יחדיו לטכס עצה לנוכח נגע ההתבוללות. בפנייתם ביקשו מנהלי בתי הספר שיד לאחים ישגר לצרפת משלחת עם אנשי המחלקה הצרפתית – הפועלים בארץ בכל ימות השנה עם העולים מצרפת – למסע הסברה נרחב במוסדות אלו.

  ביד לאחים נענו לאתגר כשבתוך זמן קצר התארגן והמריא לפריז צוות המשלחת שהביא עמו חומרי הסברה מתאימים בצרפתית. החומרים כללו בין היתר סרטוני וידאו עם עדויות אישיות של נערות יהודיות מצרפת שחולצו על ידי יד לאחים מקשרים כאלו. בעדויות אלו מספרות הנערות איך הולכו שולל וסבלו מאלימות קשה וכמה הן מאושרות על שחזרו לעם היהודי.

  חברי המשלחת התקבלו בזרועות פתוחות במוסדות לימוד רבים, שכללו גם תיכונים ידועי שם כמו "שניאור", "סיני", "אוצר התורה", "בית ישראל" ועוד. תלמידות מוסדות אלו ואחרים, כונסו במיוחד לצורך הסברה בנושא שכללה הרצאה מפי גב' קארין בארדה, מנהלת המחלקה לדוברי צרפתית ביד לאחים, התלמידות גם צפו בסרטונים האמורים. הן גם קיבלו חומרי הסברה בנושא ונחשפו לכלים מיוחדים להתמודדות עם הסכנה.

  חברי המשלחת שנחתה השבוע בארץ, סיכמו בסיפוק את מסע ההסברה. לדבריהם, ההדים החיובים שנוצרו בצרפת היהודית בעקבות ההרצאות האלו, הביאו מנהלי מוסדות נוספים לפנות ולבקש סבב הרצאות נוסף. ואכן, בימים אלו שוקדת המחלקה לדוברי צרפתית ביד לאחים על סבב נוסף של הרצאות שיערך בחודש הקרוב בצרפת

  המשתתפות. מאזינות ברוב קשב

  "אסירת תודה על פעילותכם החשובה". ממנהלת בי"ס בפריז.

  1896

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.

גללי למעלה