• חמישה עשר בשבט וחיי הנישואין • מיוחד

  אילוסטרציה
  2 | הצג גלריה

  בשבעת המינים נרמז התהליך הנכון שכל זוג שמגיע בברית הנישואין צריך לפעול לפיו. על פי תהליך זה מובטח לו חיי נישואין מאושרים ברוחניות ובגשמיות. שבעת המינים הם ארץ חיטה ושעורה גפן תאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש • לקריאה

  הרב אבי זילברמן

  בשבעת המינים נרמז התהליך הנכון שכל זוג שמגיע בברית הנישואין צריך לפעול לפיו. על פי תהליך זה מובטח לו חיי נישואין מאושרים ברוחניות ובגשמיות.
  שבעת המינים הם ארץ חיטה ושעורה גפן תאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש:

  ארץ 
  כשרוצים לזרוע ולגדל פירות וירקות נדרש לחרוש ביגיעה רבה לפני הזריעה, כך כשאיש ואשה מתחתנים הם צריכים בראש ובראשונה לחרוש ביגיעה גדולה, להכיר אחד את השני לעומק ולרוחב – לשבת ביחד, לדבר ולתכנן את חייהם בצורה נכונה ולדעת מהן הציפיות של כל אחד מהשני.

  חיטה 
  החרישה הראשונה צריכה להיות על מנת להוציא חיטה – מאכל אדם שרומז על הנפש האלוקית שלנו. צריך לשבת ולהחליט יחד על הכיוון התורני והרוחני שאנו רוצים להנהיג בו את הבית שלנו

  שעורה

  מאכל בהמה. רומז על העבודה של הנפש הבהמית, צריכים לשבת ולתכנן את ההכנסות וההוצאות הכספיות ולפי זה לדעת מהם היכולות שלנו.

  גפן 
  תירושי המשמח אלוקים ואנשים. כאשר ברור לנו מה היכולות שלנו ומה הכיוון שלנו גם בענייני תורה וגם בענייני דרך ארץ זה מביא אותנו לרגיעה, לשמחה ולמנוחת הנפש.

  תאנה 
  רומז על לבוש כמ"ש "ויתפרו עלה תאנה ויעשו להם חגורות". אנשים שיודעים לאן הם הולכים ומה הכיוון שלהם הם שמחים ויכולים בקלות יותר לשלוט על לבושי הנפש: מחשבה דיבור ומעשה ועל ידי כך לכבד ולהעריך אחד את השני.

  רימון 
  מלאים מצוות כרימון.
  זוג כזה שמשקיע בעצמו יש לו את היכולת להוות דוגמא ולמצוא זמן גם להשקיע בזוגות אחרים, לתרום לקהילה מסביב ולהרבות במצוות.

  ארץ 
  כשרוצים לחשוב על חינוך הילדים צריך לחרוש שוב ביגיעה יותר גדולה ועצומה ולא להסתפק בחרישה הראשונה. יש לחשוב על כל ילד מהם המעלות והחסרונות שלו, מה לטפח ומה לתקן בו, לכן מופיעה שוב המילה 'ארץ' לרמוז שהחינוך דורש חרישה – חשיבה והעמקה עצומה יותר.

  זית שמן 
  "בניך כשתילי זיתים סביב לשולחנך". זוכים לראות ילדים שהולכים בדרך התורה והמצוות ומרווים את ההורים בנחת יהודי.

  דבש 
  (דבש תמרים) צמיחת התמרים היא לאחרי שבעים שנה. רומז על אריכות ימים ונחת מהילדים וגם לראות את הנכדים הולכים בדרך שהסבא והסבתא חינכו.
  יש לזכור שבכל שנה צריכים לחרוש ולזרוע מחדש, לשבת ולדבר ביחד על תכנון חיינו הרוחניים והגשמיים.  הרב אבי זילברמן –
  יועץ נישואין מוסמך ושליח הרבי מלך המשיח צפון הישן, תל אביב.
  054-2161528  1721

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.

גללי למעלה