• לחיים ולברכה: הרב שלום רובשקין התוועד עם הבנות

  10 | הצג גלריה

  המכשיר הזה זו התורה שלנו. כשאתה מקיים את מה שכתוב בה אתה בדרך למעלה, לא משנה כמה נמוך אתה מרגיש." במילים אלה נפתח הכינוס של ארגון "לחיים ולברכה" עם הרב רובשקין, ביום חמישי האחרון. כך, בפשטות ובנעימות של דברים היוצאים מן הלב, ריתק הרב רובשקין את הנוכחות בסיפור הגאולה המאלף והמעצים שלו • לדיווח ותמונות

  "בזמן סערה, יש מקרים שבהם אתה לא יודע אם אתה נוסק למעלה או להיפך- נוחת לאדמה.

  כשטסתי פעם במטוס פרטי ראיתי מכשיר מיוחד שמסמן לך תמיד אם אתה למעלה או למטה. אתה צריך לסמוך עליו ולהאמין למה שכתוב, גם אם אתה מרגיש שההיפך הוא הנכון.

  המכשיר הזה זו התורה שלנו. כשאתה מקיים את מה שכתוב בה אתה בדרך למעלה, לא משנה כמה נמוך אתה מרגיש."

  במילים אלה נפתח הכינוס של ארגון "לחיים ולברכה" עם הרב רובשקין, ביום חמישי האחרון. כך, בפשטות ובנעימות של דברים היוצאים מן הלב, ריתק הרב רובשקין את הנוכחות בסיפור הגאולה המאלף והמעצים שלו.

  התרגשות אחזה בקרב אנ"ש בארה"ק עם בוא החדשות הטריות על הגעתו לארץ של הרב רובשקין, בעל הגאולה.

  והנה- למרבה השמחה- הכינוס שנבחר לפתוח את המסע של הרב בארץ הקודש הוא עם קבוצת הבנות הנבחרת של לחיים ולברכה!

  תוך שעות ספורות ארגנו חברות הארגון, המוכשרות כל אחת בתחומה, את האירוע שהמוטו שלו היה א ב ג: אמונה ובטחון המביאים לגאולה.  כך אכן קרה בגאולתו: בא' בטבת- נדחה ערעורו האחרון וקיבל סירוב סופי והגביר את האמונה בהשי"ת .

  בב'- התחזק בבטחון וקיבל את בשורת השחרור הפתאומי.

  בג'-  יצא לגאולה כאדם חופשי.

  רובשקין עצמו לא הצליח להסתיר את ההתרגשות כשנכנס לאולם ברמת שלמה יחד עם מלוויו, הרב עמי פייקובסקי והרב רוזנפלד.

  הערב נפתח בתקיעת שופר מרטיטה, שהזכירה לכל היושבים על השופר הגדול שיתקע בע"ה בהר הבית בקרוב ממש.

  הסיפורים והדיבורים מילאו את האולם בשטף של אמונה, ביטחון וגאולה.

  המשתתפות העידו שהיה מחזק מאד לשמוע מאדם שעבר את הגלות החשוכה ביותר- איך נשארים בביטחון מלא בקב"ה וממשיכים לקוות ולזכות לישועה גם כשכל העולם אומר אחרת.

  השער להגיע לכך, לדבריו, הוא לימוד החסידות וההתעקשות על ההבנה של מה שניתן להבין, כך שהלימוד מאיר בשכל וחודר עד למעשה בפועל. הלימוד הקבוע הוא הקשר עם בורא עולם ועליו אי אפשר לוותר.

  הרב רובשקין ענה לשאלות וחתם בברכות על הספר :"מציץ מן החרכים" על פרשת גאולתו, שחיברה אחת מהבנות ש. כץ. נפרד מהבנות בברכת כתיבה וחתימה טובה וגאולה פרטית וכללית, הערב המשיך בניגוני התעוררות שהובילו לשמחה על ידי הזמרת פ. טוויל, ובריקודים ספונטניים לתוך הלילה, באמונה ובבטחון שהשנה הזו הבעל"ט תהיה גאולה פרטית לכל אחת ולכלל ישראל.  1426

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.

גללי למעלה