• מומחים: "הרחיקו את הילדים שלכם מהמסכים"

  2 | הצג גלריה

  בנייר עמדה של המועצה הלאומית לבריאות הילד נאמר, כי קיימות הוכחות ראשוניות למתאם (קורלציה) בין משך החשיפה למדיה חברתית לעליה בתסמינים דיכאוניים ומחשבות אובדניות במתבגרים אמריקאים, יותר בנערות. המדגם גדול ומייצג (חצי מיליון) • לכתבה המלאה

  כיכר השבת

  בנייר עמדה של המועצה הלאומית לבריאות הילד נאמר, כי קיימות הוכחות ראשוניות למתאם (קורלציה) בין משך החשיפה למדיה חברתית לעליה בתסמינים דיכאוניים ומחשבות אובדניות במתבגרים אמריקאים, יותר בנערות. המדגם גדול ומייצג (חצי מיליון).

  המועצה מסייגת, כי המחקר מעיד על קשר סטטיסטי, אך לא סיבתי. כלומר לא ברור אם זו הסיבה היחידה והראשית לכך אך נמצא קשר סטטיסטי בין אלו שהגזימו עם המסכים לבין התסמינים הדיכאוניים.

  בנייר העמדה מצוין כי קיים קשר הפוך לפעילות חברתית וספורטיבית. כלומר קשר יש פעילות חברתית וספורטיבית ישנו קשר סטטיסטי לירידה בתסמינים דיכאוניים ומחשבות אובדניות.

   

  על פי המחקר, העלייה המשמעותית בתסמינים דיכאוניים מופיעים בשימוש העולה על 4 שעות ביום.

  המועצה הלאומית למניעת אובדנות והמועצה הלאומית לבריאות הילד ממליצות להורים לדרוש מעצמם ומבני הנוער שבאחריותם, הגבלה של שימוש בסלולרי ובמדיה החברתית בארוחות משפחתיות, באירועים חברתיים וטרם השינה.

  בנייר העמדה נאמר כי מומלץ להימנע משימוש בסלולרי, מחשב או טלוויזיה חכמה בחדר השינה טרם ההרדמות.  1069

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  תגובה אחת

  1. luli
   כ״א בטבת ה׳תשע״ט (29/12/2018) בשעה 21:38

   מצמרר.
   אך הבעיה שהמשפחה שלי כבר כל כך שקועה באינטרנט וכל השטויות האלה, שפשוט אי אפשר להוציא אותם משם. לומר "לא יותר מארבע שעות" זה כמו לומר "היום יש טיול לירח"

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.

גללי למעלה