• סגן שר החינוך אירח בלשכתו את הנהלת 'אור חיה'

  הגדלה

  בפגישה מיוחדת שנערכה השבוע אירח סגן שר החינוך אבי וורצמן בלשכתו את הנהלת אור חיה, בראשות הגב' דניאלה גולן, הרב נפתלי רוט, הגב' מלכה תגר והרב שלום בער קרומבי. בפגישה בחן השר דרכים שונות להחזרת התקציב למרכז אור חיה - שהינו המוסד החב"די הגדול ביותר בעולם לנשים, המונה למעלה מ-150 בנות ב-4 מדרשיות, סמינר 'חיה מושקא' לבנות חב"דיות ובית מדרש ענק לנשים • לסיפור המלא

  בתחילת השבוע, ימים ספורים לפני שסגן שר החינוך יוחאי וורצמן יוצא להשתתף בעצמו בכינוס השלוחים בחצרות קודשנו, אירח סגן השר בלשכתו את הנהלת מרכז 'אור חיה' בירושלים. את הפגישה תיאם ויזם ר' אפרים שרייבר, האחראי במשרד החינוך על הקשר עם מוסדות חב"ד.
  סגן השר התרשם מפעילותו הנרחבת של המוסד – הפועל כבר למעלה מ-25 שנים – וכן קיבל סקירה מקיפה על התפתחות המוסד בשנים האחרונות, עם הקמתו של סמינר 'חיה מושקא' בהנהלתו החינוכית של הרב נפתלי רוט והרחבת המדרשות השונות לבנות בעלות תשובה למעלה מ-150 תלמידות, כשכיום 'אור חיה' הינו מוסד התשובה הגדול ביותר של חב"ד לבנות מכל רחבי העולם. הרב רוט, העומד בקשר קרוב עם סגן השר, סקר בפניו את התפתחותו של המוסד וסיפר על הקמת סמינר 'חיה מושקא' המעניק אפשרות לבנות חב"דיות ללמוד מקצועות חופשיים באווירה חסידית ובהתאם לתוכנית גדושה ומלאה בתוכן חסידי.
  במהלך הפגישה סיפר סגן השר על קשריו עם מוסדות חב"ד ואף גילה כי השנה ביקש להצטרף לקבוצת השלוחים הענקית, המאחדת את אלפי שלוחי הרבי מכל העולם, אך נענה בסירוב כיון שעדיין אינו שליח… הרב רוט מצידו השיב לו כי הוא כבר מזמן מכהן בשליחות – שליח הרבי במשרד החינוך.
  בתום הפגישה הבטיח סגן השר להירתם להצלת המוסד, שכזכור נקלע לקשיים תקציביים בעקבות כינונה של הממשלה הנוכחית שהקפיאה לחלוטין את תקציב המימון ל"תרבות יהודית" ושללה את התקציבים הממשלתיים למוסדות חרדיים מסוג זה. בעקבות כך נקלע מרכז 'אור חיה' לקשיים כלכליים, לאחר שהסכום שקוצץ עומד כעת על קרוב למליון שקל (!!!) בשנה.
  הגב' דניאלה גולן, מנהלת 'אור חיה', סיפרה לאתר: "הייתה פגישה מצוינת והתפעלתי מאד מנכונותו של סגן השר לעזור להצלחת המוסד. אנחנו נמצאים כעת בתהליך שיקום ארוך ועושים תוכנית הבראה כללית כדי להחזיק את כל המוסד הגדול הזה ואני מודה להציבור החב"די שנרתם לעזור למוסד".

  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.