• נעלה את ירושלים על ראש שמחתנו • דניאלה גולן

  הגדלה

  "ירושלים אורו של עולם", ואין אור אלא תורה. בעבורי, האור הירושלמי מאיר לנגד עיניי יום יום במוסדות "אור חיה" שזכיתי להקים לפני כשלושים שנה, בעידוד הרבי. אני חוגגת את האורו של עולם יום יום, ולא רק פעם בשנה, בכך שאני מחברת את ירושלים באמצעות לימוד התורה והחסידות. בכל יום מגיעות מאות נשים ובנות ישראל מירושלים ומערים נוספות ברחבי הארץ, אל המרכז העולמי שלנו בטבורה של עיר, כדי להתחבר אל נותן התורה. לקריאה

  ירושלים והעיר העתיקה הנם חלק בלתי נפרד מנוף צעירותי. תמיד הצצנו בין חלונות הבית אל מקום המקדש, ערגנו וחלמנו שאולי יום אחד נוכל לגעת במקום הקרוב ביותר לקודש הקודשים.

  "ירושלים אורו של עולם", ואין אור אלא תורה. בעבורי, האור הירושלמי מאיר לנגד עיניי יום יום במוסדות "אור חיה" שזכיתי להקים לפני כשלושים שנה, בעידוד הרבי. אני חוגגת את האורו של עולם יום יום, ולא רק פעם בשנה, בכך שאני מחברת את ירושלים באמצעות לימוד התורה והחסידות. בכל יום מגיעות מאות נשים ובנות ישראל מירושלים ומערים נוספות ברחבי הארץ, אל המרכז העולמי שלנו בטבורה של עיר, כדי להתחבר אל נותן התורה.

  רגע לפני פרוץ המלחמה בשנת תשכ"ז, עמד הרבי מלובביץ בפתח בית מדרשו הידוע 770, וניבא בצורה ברורה ש"מובטח נצחון גדול". באותם ימים הכריז על 'מבצע תפילין' שהפך מאז לסמל העשייה של פעילי ושלוחי חב"ד בעולם עד עצם היום הזה. את העשייה האין-סופית הזאת תמצאו בכניסה לדיוטי פרי בנתב"ג, או בכניסה לסופר השכונתי, במרכזי הערים ובעצם בכל מקום.

  את הכח של שנת תשכ"ז קיבלתי 20 שנה קדימה, במכתב שכתב לי הרבי לאחר ששאלתי האם לפתוח שיעורי קודש בבירה. באותם ימים, לימודים תורניים לנשים ובנות בירושלים היה כמעט בגדר "בל ייראה". מאז הכול היסטוריה. עשרות אלפי נשים ובנות חוו חוויה מתוקה של תורה ולימוד עיוני בין כתלי "אור חיה" במשך עשרות השנים האחרונות. אורו של עולם.

  ביום חגיגות שנת ה-50 של בירת העם היהודי, באיחוד "העיר שחוברה לה יחדיו", כבת העיר, אברך את עצמי יחד עם תושביה, נשותיה ובנותיה, גיבורות הבית היהודי, שנזכה "להודות ולהלל לשמך הגדול" בחצר בית המקדש השלישי, אז יתקיים האיחוד האמיתי בין ירושלים של מעלה וירושלים של מטה.  דניאלה גולן היא יו"ר "אור חיה" – המרכז העולמי ללימודי תורה והעצמה לנשי ובנות ישראל

  2788

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.