• כך תצליחי יותר בניקיון הבית לפסח

  הגדלה

  תשאלי את עצמך: באיזה מידה מ-1 עד 10, את אופטימית לגבי ההצלחה שלך לנקות את הבית לפסח ומתוך רוגע ומנוחת הנפש? אם ברצונך לשפר את מידת האופטימיות שלך, שתשפר גם את מידת ההצלחה שלך, בעז"ה, כדאי לך להקדיש כמה דקות כדי לקרוא את הקטע הבא • לקריאה

  תשאלי את עצמך: באיזה מידה מ-1 עד 10, את אופטימית לגבי ההצלחה שלך לנקות את הבית לפסח ומתוך רוגע ומנוחת הנפש?

  אם ברצונך לשפר את מידת האופטימיות שלך, שתשפר גם את מידת ההצלחה שלך, בעז"ה, כדאי לך להקדיש כמה דקות כדי לקרוא את הקטע הבא:

  אודות הביטחון בה':

  היה אדם שהגיע לאדמו"ר הצמח צדק, כדי בקש ממנו לעורר רחמים על חולה שהיה במצב מסוכן. מה אמר לו הצ"צ? תחשוב טוב ויהיה טוב! זאת אומרת שהמחשבה שיהיה טוב תגרום לכך שיהיה טוב בפועל.

  ביטחון בה' זה לא תוצאה בדרך ממילא מהאמונה בה', שהכול זה מה'.

  ביטחון בה' זוהי עבודה בפני עצמה- שהאדם יסמוך וישען רק על ה', אפילו אם בדרך הטבע א"א להצליח, כי ה' הוא לא מוגבל בחוקי הטבע, ח"ו.

  אין הפירוש בביטחון בה' שהאדם יאמין שבגלל שחסדי ה' הם למעלה ממדידה והגבלה הוא יקבל את חסדי ה' ללא שום עבודה מצדו (כי אם כך מתבטל כל העניין שח שכר ועונש), אלא ביטחון בה' זה עבודה ויגיעה בנפש! שהאדם סומך באמת ובעומק נשמתו רק על ה' בלבד! והוא לא דואג בכלל! ועבודה זו מביאה את חסדי ה', גם אם לאדם לא מגיע לקבל אותם!

  וביחד עם הביטחון בה', האדם צריך לעשות את מה שתלוי בו בדרך הטבע להצליח בעניין שהוא רוצה.

  וכשם שבגאולת מצרים נאמר: "בזכות הבטחון נגאלו ישראל ממצרים", כך יהיה בגאולה העתידה, כמו שכתוב ב מדרש: "כדאי הן לגאולה בשכר הקיווי (עצמו) וכן תהיה לנו!

  יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד!!!

  ועכשיו… בטוח תצליחי בניקיונות לפסח…..בהצלחה!!!

   

  (ע"פ שיחה של הרבי לפרשת שמות, לקו"ש חלק לו)

  2128

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  תגובה אחת

  1. שמחה קורן
   ד׳ בניסן ה׳תשע״ח (20/03/2018) בשעה 11:05

   ולא לשכוח להודות לה'!

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.