• עורכת האתר בטור אישי • על שולחן המערכת

  הגדלה

  לפני זמן קצר הציעו לי לקבל על עצמי את מלאכת עריכת האתר. חששתי. מצד אחד תפקיד לא פשוט, זמינות תמידית והרבה ביקורת... ומנגד, איתגר אותי התפקיד. לאגד ולהוסיף חיות לאלפי שליחות, נשים ובנות • העורכת שלי פרידמן בטור בנימה אישית • לקריאה

  פעם נכנס יהודי מתקרב אל הרבי מלך המשיח ובפיו שאלה שמציקה לו מאד:

  "רבי, למה כל כך קשה לחזור בתשובה?! כל הזמן מניעות, עיכובים, קשיים ונפילות. למה למלאכים אין נסיונות, הם עובדים את הקב"ה בלי נסיונות ולעומתם אני מתקשה כל כך בפעולות פשוטות ובסיסיות בחיים יהודיים"

  שואל אותו הרבי שליט"א:

  "מה המקצוע שלך?"

  "אני צייר", עונה היהודי.

  ממשיך הרבי ומתעניין:

  "ומי הצייר הכי גדול?"

  "פיקאסו".

  "ומהו הציור הכי יפה שהוא צייר?"

  "תמונה שנקראת 'השקיעה': זוג זקנים שהולכים על חוף ים בשקיעה, ושני ילדים משחקים על החול", מפרט היהודי.

  "ומה המחיר של הציור הזה?", שואל הרבי.

  "שלוש מליון דולר" (!)

  "ואם ילך מישהו לחוף הים בשקיעה, ויצלם במצלמה את אותו הדבר בדיוק, מה יהיה אמיתי יותר, הציור של פיקאסו או התמונה שצולמה במצלמה?

  "כמובן, התמונה שצולמה במצלמה", ענה היהודי.

  "וכמה שווה תמונה כזאת?"

  "מוכרים אותה כגלויה במחיר של 25 סנט"

  "אני לא מבין", מקשה הרבי, "הרי תמונה שצולמה במצלמה היא הרבה יותר אמיתית ומדוייקת. מדוע מחירה הוא רק 25 סנט ואילו התמונה שצוירה בידי פיקאסו שהיא לא מדויקת כל כך, שווה 3 מליון דולר?"

  "אני לא יודע", ענה בכנות האומן היהודי.

  הסביר הרבי:

  מצלמה לא יכולה לעשות שגיאות- מצלמה זה מכשיר אוטומטי. אולם כאשר אדם מצייר תמונה – הוא יכול לעשות שגיאות, והוא עושה שגיאות.

  כשצייר מצייר תמונה הוא מכניס את הלב שלו, את השכל שלו, את כל החיים שלו – ממש את כל כולו לציור. זה ההבדל בין תמונה לציור.

  וממשיך הרבי:

  מלאכים יש להקב"ה, מלייארדים! הם שווים 25 סנט – הם פועלים על תוכנה אוטומטית, בלי שגיאות ובלי טעויות. עם דיוק מרבי. לעומתם, אנחנו- אנשים שעושים טעויות ומלאים באין סוף שגיאות ונפילות, אבל החשוב מכל: הטעויות האלה עושות אותנו 3 מליון דולר! (ויותר..)

  כשאתה שואל למה קשה לחזור בתשובה, ולמה בכלל יש לנו את ההתמודדות הזו, זכור את הדבר החשוב ביותר:

  בכל פעם שאתה נכשל – שמח יותר. כל פעם שאתה נכשל, אתה לומד שאתה אדם חי. אילולא החושך- לא היית מעריך את האור. הכישלון שלך עושה את האור.

  וכן על דרך החיוב, בכל פעם שאתה מצליח להתמודד, מצליח להתגבר על קושי, (גם אם הוא קטן ביותר) מצליח לעבור עוד שלב – דע שבשביל הקב"ה אין דבר יותר גדול מזה!

  ובנוגע לענייננו..

  כמה פעמים מצאנו את עצמנו שקועות בתוך בור עמוק ושחור. חסרות אונים, חסרות כח, חסרות רצון וחיות. עומדות מול התמודדות כזאת או אחרת. ומשהו מונע מאתנו להתקדם הלאה, להמשיך לחתור..

  ואז הוא מגיע, מחפש שעת כושר, זוחל באיטיות ונכנס לחדר הבקרה, מכבה את האורות ומפעיל את נורות האזעקה. זהו הנחש, נחש העצבות.

  למה בעצם לנסות? אם כל מה שנעשה או לא, יוביל אותנו לאותו מקום שממנו התחלנו? אם כל ניסיון כרוך בנפילה כואבת? אם כל החלטה טובה מתנפצת בקול רעש גדול יום לאחר שלקחתי אותה?!

  וכאן מרגיע מלך המשיח:

  לכולנו יש התמודדויות. אבל דווקא בגלל זה, עלינו לזכור שהאדם נמדד לפי ההשקעה והמאמץ ולא רק לפי ההישג והתוצאה. זוהי אמת המידה שעל פיה הקב"ה מוקיר את האדם.

  רק הוא יודע באמת את גודל המאמץ וגודל ההתמודדות של כל אחת ואחת. רק הוא יודע כמה קשה היה לי לבלום את עצמי כשהייתי יכולה להתגונן ולהגיב בחריפות, רק הוא יודע כמה כוחות נפש השקעתי בהחלטה לחזור הביתה בידיים ריקות אחרי שש שעות של סיבובים מתישים במרכז הקניות, בלי החצאית המיוחלת (כי.. וד"ל) רק הוא יודע כמה קשה היה לי הבוקר לעמוד מול המראה ולסגור את הכפתור העליון (החונק!)..

  רק הוא יודע בדיוק היכן אני עומדת על הציר, וכמה רצון טוב מלווה כל פעולה או החלטה שלי, גם אם הפעם לא ממש הצלחתי לעמוד בה בשלמות.

  הרבי יודע. הרבי מעריך, אוהב ומייקר כל פעולה. גם הקטנה והפשוטה ביותר! זה המדד אצלנו. וכשסוף סוף תיכף ומיד – אזכה לעמוד מול הרבי מלך המשיח, והוא יביט לעברי בעיניו הקדושות ויבחן כל פעולה וכל מאמץ שלי – האם הוא יחייך? האם אני ארגיש שבאמת ניסיתי? שבאמת השתדלתי.. שבאמת רציתי.. ואפילו שהיה קשה, היו דברים שגם הצלחתי..

  האמת, אין לי ספק בכך. הוא יחייך!

  ובנימה אישית..

  לפני זמן קצר הציעו לי לקבל על עצמי את מלאכת עריכת אתר נשי ובנות חב"ד. חששתי. מצד אחד תפקיד לא פשוט, זמינות תמידית והרבה ביקורת.. (כן..;))

  ומנגד, אתגר אותי התפקיד. לאגד ולהוסיף חיות לאלפי שליחות, נשים ובנות הרשומות וצופות באתר מידי יום. לחזק ולעורר על רצונו הקדוש של הרבי שליט"א מנשי ובנות ישראל. שליחות לכל דבר.

  ההתלבטות היתה קשה, ולבסוף לאחר התייעצויות והתחבטויות רבות החלטתי לנסות להכנס לתפקיד, למרות החשש. (גילוי נאות: כרגע זה במסגרת ניסיון בלבד)

  ובכל זאת, כולן יכולות לטעות ואדרבה, הטעויות הן אלו שמעצימות אותנו.

  אשמח אם תשתפו אותי במקומות בהן אתן חושבות שטעיתי ומזמינה אתכן לכתוב אליי, להאיר (ולהעיר), להיות שותפות בעריכת האתר על ידי שליחת טורים, מאמרים, גלריות, מתכונים, ובכל דבר שיכול לעניין אישה חב"דית. וגם.. נשמח לקבל מחמאות ופידבקים 🙂

  בואו לא נפחד מנפילות ובכח משותף, כוחן של נשים צדקניות נמשיך את ההתקדמות. ובעיקר נבין שמעידה אחת והכרחית בדרך לפסגה היא זו שתצליח לאזור עוז ולפרוץ את חומות הגלות הפנימית ובעז"ה גם את חומת הגלות הכללית!

  יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

  שלכן תמיד,

  שלי פרידמן

  Editor@neshei.com

  2205

  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  11 תגובות

  1. חיה
   י״ג באדר א׳ ה׳תשע״ד (13/02/2014) בשעה 18:03

   שלי היקרה את ענקיית! ישר כח ענקק! עלי והצליחי..
   אחותך האוהבת!

  2. חני
   י״ג באדר א׳ ה׳תשע״ד (13/02/2014) בשעה 15:56

   שלי..!
   הרבה הצלחה בעבודת הקודש:)
   משיח נאו.

  3. 770
   ח׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (08/02/2014) בשעה 21:58

   זה נשמע שהרבי נותן לנו את הנסיונות ולפי הסיפור הרבי אומר שהקב"ה נותן את הנסיונות!

  4. יפית מן
   ז׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (07/02/2014) בשעה 13:08

   שלי גיסתי היקרה
   ממש יפה אין מילים
   את מכושרת !!!
   שבת שלום ומבורך.
   רחלי

  5. בעננים
   ה׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (05/02/2014) בשעה 16:14

   שלי!! מהמםם
   הרבה הצלחותת
   אתךךך….

  6. דבורה
   ד׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (04/02/2014) בשעה 15:39

   בהצלחה 🙂 את 100ממת!!

  7. מושקי
   ד׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (04/02/2014) בשעה 14:59

   שלי,

   התפקיד הכי מתאים לאישה המקסימה הזאת שכל כולה רבי ורבי ורבי,
   בחיות, בהתלהבות…

   אנחנו איתך יקרה, לאורך כל הדרך!!!

  8. יפית מן
   ד׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (04/02/2014) בשעה 12:41

   שלי נכדתי היקרה בצמא קראתי את שכתבת והתרגשתי מאוד איזה יופי של סיפור, ואיזה סגנון יפה, שמדבר לכל אחת ואחת גאה בך מאוד ברכה והצלחה בתפקידך החדש לאורך ימים ושנים סבתא מכפר חב"ד

  9. דיטי
   ג׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (03/02/2014) בשעה 10:41

   מקסים! יישר כח! כתוב לעניין.

  10. מתגעגעת ל-770!!
   ג׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (03/02/2014) בשעה 6:55

   חזק!! ממש יפה… בהצלחה! 🙂

  11. חייקי
   ב׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד (02/02/2014) בשעה 23:08

   בהצלחה 🙂

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.