• טמה חורושוכין משתפת • בדידי הווא עובדא

  הגדלה

  "בחנוכה הזה, ב"ה זיכני השם יתברך, בשלוש בשורות טובות. מבחינתי - שלוש מתנות זוהרות, יקרות מעין כמותן ומשמחות..." - סיפורי הודיה להשם "על ניסיך שבכל יום עימנו"  • לקריאה

  דמי החנוכה שלי

  ב"ה  כ"ז טבת תשפ"ב

  האסוציאציות  הראשונות, שעולות  לנו בדמיון לשמע המילים "דמי חנוכה" הן המילים; מטבעות…שטרות….וכמובן, ככל  שהשטרות יהיו בעלי ערך גבה יותר,  – כך שמחתנו לקבלתם,  תהיה גדולה  וחזקה הרבה יותר.

  הפעם, חג החנוכה שלי – תשפ"ב,
  *ת* הא
  *ש* נת
  *פ* לאות
  *ב* ה,

  הואר באור יקרות של קבלת "דמי חנוכה" מופלאים, משמחים ומרגשים. רק הקדוש ברוך הוא, מלך מלכי המלכים, יכול להעניקם ברחמיו הרבים, כי לא תמו, ובתיזמון מופלא.

  בחנוכה הזה,  ב"ה זיכני השם יתברך, בשלוש בשורות טובות. מבחינתי – שלוש מתנות זוהרות, יקרות מעין כמותן ומשמחות.

  כ"ד כסלו תשפ"ב.

  משהו בזיכרון מנצנץ לי. אני ניזכרת בשיחת טלפון שהתקבלה אצלנו בטעות.  איך מסבירים בחסידות חב"ד? הכל בהשגחה פרטית מדוייקת  ומופלאה.

  פקידת בנק אנונימית,  מסניף לא מוכר  התקשרה אלינו לפל. האישי לפני זמן רב.  היא  ביקשה לדבר עם…קרוב משפחתנו.  מובן שהיא טעתה במספר הפל. זה  לא המספר שלו. מה שהתברר כ"טעות טכנית", יהפוך בהמשך להבנה מרגשת,  שאין טעות בעולם,  והכל מתוכנן לפרטי פרטים ע"י מלך מלכי המלכים.

  ניצלתי  את ה"מפגש" הטלפוני הלא מתוכנן וחסר התועלת,  וניסיתי להציע לה לקנות אות לילדיה בספר התורה של ילדי ישראל.  היא ענתה שעדיין אין להם ילדים. למשמע דבריה, התעורר בי הרצון  לעזור לה.  הצעתי  לה,  שאבקש עבורם את ברכת הרבי  ב"איגרות קודש" להיפקד בילדים.

  פירטתי את עצותיו של הרבי; בדיקת תפילין ומזוזות, דיקדוק בדיני טהרת המישפחה, נתינת כמה פרוטות לצדקה  לפני הדלקת נרות שבת. כמו כן הצעתי לה להצטרף בתרומה חודשית לבית חב"ד אבן יהודה, ככלי לברכה.

  היא הקשיבה בתשומת לב מתוך הסכמה,  ואף קיבלה כמה החלטות טובות. להגיד את השיעור היומי בתהילים ואת הפרקים האישיים בתהילים לזכות בעלה ולזכות עצמה. ואף לאמר את הפרק האישי בתהילים של הרבי ! כמו כן הקימה הוראת קבע לתרומה  מכובדת וקבועה, מידי חודש בחודשו לבית חב"ד אבן יהודה.

  כשהדרכתי אותה, איך לדעת מה הפרק האישי שלה בתהילים,  הבנתי שהיא למעלה מגיל 30, ונתון זה הלחיץ אותה,  כשעדיין לא זכתה להיוושע בילדים.

  כתבתי פ"נ לרבי.  ציינתי את ההחלטות הטובות שלה וביקשתי את ברכתו הקדושה שיפקדו בילדים. הכנסתי ל"איגרות קודש" כרך י' ,  שניפתח לי באקראי בעמודים ק. קא.

  היה שם משפט מרגש: "כבקשתך אזכיר את כל אלה שכותב אודותם על הציון הקדוש של כ"ק מו"ח…בהמצטרך להם כמו שכותב. בברכה".
  בעמוד הימני היה כתוב:" בכבוד והוקרה וברכה – המחכה לבשורות טובות".

  שלחתי לה את הצילומים מברכת הרבי אליהם, שריגשו אותה מאד.

  מאז תשובת הרבי חלף זמן רב. והנה ערב חנוכה מגיע.

  כ"ד כסלו תשפ"ב.

  משהו בזיכרון מנצנץ לי. אני ניזכרת לפתע בשיחת הטלפון שהתקבלה אצלנו בהשגחה פרטית,  ביום ו' טבת תשפ"א ע"י פקידת הבנק.

  שלחתי לה הודעה; "חנוכה שמח, מחכה לשמוע ממך בשורות טובות".

  "ברוך השם! יש בשורות טובות" היא עונה לי. " בהשראת חג החנוכה זה הנס הפרטי שלי". למילים הללו היתה מצורפת תמונה של תינוקת. התינוקת שלהם.  התינוקת הבכורה!

  כמה מרנין את הלב היה לקבל את הידיעה ממנה ואת התמונה בהפתעה גמורה!

  עניתי לה: "כמה סימלי שדווקא אתמול,  ביום ראשון של חנוכה, נזכרתי בך. והיום,  שני נרות מאירים בחנוכיה, ואני מתבשרת בבשורה מאירה ומרגשת. שנולדה בתכם הבכורה, עשרה חודשים לאחר שכתבנו לרבי וביקשנו את ברכתו הקדושה"!

  כמתנה ללידה, קניתי לתינוקת אות בספר התורה של ילדי ישראל.

  עוד יומיים חלפו. עדיין חנוכה.
  כ"ו כסלו תשפ"ב.

  משהו נוסף בזיכרון מנצנץ במוחי. השם יתברך שם לי מחשבה בראש, להתעניין בפקידת בנק אנונימית נוספת. היא מאזור אחר בארץ. אתה שוחחתי בהשגחה פרטית ביום ח' סיון תש"פ. גם היא ובעלה,  עדיין לא זכו לילדים באותה תקופה. גם לה הצעתי את עצותיו הקדושות של הרבי. כתבתי גם עבורם לרבי ב"איגרות קודש" . כרך כז שניפתח באקראי בעמודים עב. עג.

  ביום זה, בחנוכה השנה, בו זהרו שלושה נרות בחנוכיה – התבשרתי ב"ה  בבשורה המרנינה השניה.

  פקידת הבנק זכתה ללדת,  לאחר שנה וחודשיים מקבלת ברכת הרבי ב"איגרות קודש", את בתה הבכורה.

  האם ניתן לתאר את עוצמת ההתרגשות והשמחה,  כששומעים תוך יומיים בהשגחה פרטית מופלאה , על לידת שתי בנות בכורות, למשפחות שלא זכו עד עתה לילדים?

  ב"ה עוד חמישה ימים חלפו. עדיין חנוכה. זאת חנוכה !!! תשפ"ב.
  בצהרי היום הגדול הזה,  זכיתי לקבל שיחת טלפון משמחת מאשה נוספת.

  ב"ה ! בשורה טובה שלישית !  בחנוכה הזה,    שנת תהא שנת פלאות בה. היא מבשרת לי בהתרגשות שבתה ב"ה  כלה ! בדיוק לאחר שנה מיום בקשת הברכה מהרבי.  ו ב- ד- י- ו- ק  שנה מאז שהתחילה לתרום לזכותה לבית חב"ד אבן יהודה, בתרומה חודשית קבועה.

  "אני בדקתי. ! זה מדויק"!  היא מדגישה בהתרגשות.

  זו האשה,  שהקשר עמה החל לפני כ- עשרים שנה, בהצעתי שתאמר לזכות משפחתה את הפרקים האישיים בתהילים.
  ( סיפורה התפרסם בכתבה שכותרתה; מ- 770 לבני ברק ולאנטוורפן).

  הפסוק בתהילים (פרק קנ) ; "כל הנשמה תהלל י-ה  הללוי-ה" מתנגן בקירבי.
  מתי ניזכה כבר  לאמר אותו בבית המיקדש?

  ידועה הוראתו של הרבי, שכדאי לפרסם את הניסים בימינו, כדי לחזק את האמונה שהגאולה אכן תגיע!

  יהי רצון עכשיו מיד ממש!

  בדידי הווא עובדא

   

  375

  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.