• גולשת: האם לקחתי את המשפיעה הלא נכונה?!

  ארכיון (למצולמות אין קשר לנאמר בכתבה)
  הגדלה

  יש לי שאלה ואני אשמח אם תענו לי.. לפני כמה זמן לקחתי משפיעה. למה? כי זאת ההוראה של הרבי ..אז בררתי קצת אצל חברות.. ובלי לחשוב הרבה לקחתי משפיעה. מישהי שאני פתוחה איתה והיא ממש חמודה ואני לא חושבת שהבעיה שלי מתחילה בזה שלקחתי את המשפיעה הלא נכונה • חוי גולשת האתר מבקשת מענה

  שלום! יש לי שאלה ואני אשמח אם תענו לי.. לפני כמה זמן לקחתי משפיעה. למה? כי זאת ההוראה של הרבי ..אז בררתי קצת אצל חברות.. ובלי לחשוב הרבה לקחתי משפיעה. מישהי שאני פתוחה איתה והיא ממש חמודה ואני לא חושבת שהבעיה שלי מתחילה בזה שלקחתי את המשפיעה הלא נכונה..
  באחת מהשיחות שלנו כמובן דיברנו מה זה משפיעה והכול.. אבל כל אחת שאני אשאל אותה מה זה משפיעה תענה…"מישהי שאת מתייעצת איתה על מצבך הרוחני".
  הבעיה היא שאני לא ממש יודעת על מה לדבר איתה..? מצבי הרוחני אני חושבת שהוא ב"ה טוב, כמובן שתמיד צריך להתקדם וכו.. אבל על מה אני אדבר עם המשפיעה? 
  חברות שלי אמרו לי. "לא קשה לך לפעמים לומר חת"ת. דברי עם המשפיעה..!" אבל אני אחת שחושבת שגם אם קשה לי לומר חת"ת, זה לא משהו שאני צריכה בו עידוד..אני פשוט אומרת לעצמי.."זה כואב לך שאת לא אומרת חת"ת זה גם בטח לא עושה הרבה נחת לרבי..אז תרימי את עצמך עכשיו ותלמדי חת"ת." קיצר אני לא חושבת שזה בדיוק הנושא..
  אמרו לי שמשתדלים שלא יעבור חודש בלי שיחה עם המשפיעה. החודש השה שלי כבר עבר מזמממןןןןן….!!!! מה אני עושה??
  על מה מדברים עם משפיעה?? אני ממש אשמח אם תעזרו לי..!

  תגיות: , ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  21 תגובות

  1. מישהי מתוקה:-)
   י״ג בתשרי ה׳תשע״ז (15/10/2016) בשעה 23:59

   אני קבעתי ללמוד עם המשפיעה שלי פעם בשבועים ואחרי שאנחנו לומדות אז אנחנו מדברות על כל מיני נושאים אני מציעה לך ללמוד איתה פעם ב..מתי שתחליטו..ואגב גם לי זה היה ככה חשבתי שאני ברמה רוחנית בסדר אז לא הרגשתי צורך לקחת משפיעה אבל אחרי קעמפ אורו של משיח אחרי ההתוועדות על משפיעה החלטתי החלטה טובה שאני רוצה לקחת משפיעה ובאמת לקחתי ופשוט קבענו ללמוד פעם בשבועים ואחרי שאנחנו לומדות אנחנו מדברות על הרבה נושאים וגם שאלתי אותה על הטיסה לרבי.. ממליצה לכל אחת לקחת משפיעה גם אם היא חושבת שהיא לא צריכה תדעי שזה הבקשה של הרבי!!:-)בהצלחה רבה לכולם!!:-)

  2. בלומיי
   י״ח בתמוז ה׳תשע״ה (05/07/2015) בשעה 17:52

   נכון אני מסכימה אם דעתה של חוי אבל "בת" לא אמרה שהיא חושבת שהיא פחות חסידית וכו' היא רק אמרה שהיא מפחדת לא להסתדר איתה

   • חוי
    כ׳ באב ה׳תשע״ה (05/08/2015) בשעה 22:56

    אז אמרתי שחסידות לא מסתכמת בצעקת יחי
    וזה עניין שהיא בהחלט יכולה לדלג עליו בשיחה עם המשפיעה
    ואם יש לה שאלה בענין, מנסיון, הכי טוב לשאול את ההורים.

  3. חנה
   ט׳ בסיון ה׳תשע״ה (27/05/2015) בשעה 11:53

   יש לי מושפעת מתוקה, קטנה ממני ב-3 שנים. אני בעצמי אין לי ניסיון בתחום…. אני לא יודעת מה להשפיע עליה… ואיך… מה אתן מדברות עם המושפעות שלכן?

  4. בת
   י״ז באייר ה׳תשע״ה (06/05/2015) בשעה 16:44

   שהייתי בכיתה ז הייתה לנו מדריכה בקייטנה מיד שהיא נכנסה היא מצאה חן בעיני חסידית מקושרת לרבי מי שהייתי רוצה להיות שיהיה גדולה בקטינה עצמה לא היה לנו ממש קשר בגלל הקבוצה הגדולה אבל בסיום הקייטנה שביררתי עליה גילתי שהיא אנטית גמורה מה עושים? כ"כ רציתי אותה אבל איך אוכל לדבר עם משהי שדעותינו שונות לגמרי???

   • חוי
    ג׳ בסיון ה׳תשע״ה (21/05/2015) בשעה 23:18

    לבת
    זה שהיא אנטית זה הופך אותה לפחות חסידית? זה אומר שאם היא לא מאמינה שהרבי חי בגוף גשמי אז אין קטע לצאת למבצועים?? זה אומר שאם היא חושבת שהרבי 'יתיר מבחיוהי' אז יש לה אינטרנט?? ואם ואם ואם…אז ואז ואז…
    זה ממש היפך האהבת ישראל שהרבי דורש מהחסידים והמקושורים אליו באמת!!
    תחשבי שאחת שלא מאמינה, ובכל זאת מתנהגת כמו חסיד אמיתי!!… זה פי אלףףףףף יותר קשה!!!!! לא שזה בטוח צודק…
    אבל..
    אם היא אנטית?? אז מה??
    אז היא לא מספיק בשביל משיחיסטית צידקנית שכמוך??
    ואני לא רוצה לזלזל ח"ו!!!!
    אבל מעולם לא שמעתי על אנטית שחושבת על משיחיסטית שהיא פחות חסידית אם היא מאמינה שהרבי חי בגוף גשמי!!..
    אז בבקשה!!! אני בטוחה שהרבי רוצה הרבה יותר שתהיה אחדות בין בניו! לבין מחלוקת,.. משום סיבה שהיא!!!
    חסידות לא מסתכמת בזעקת 'יחי'!! משפיעה יכולה לכוון בעניינים האלו.. אבל האם כל אחד שצועק 'יחי' ברחוב ניתן להגדיר אותו כחסיד ומקושר??? הרבי דורש מאיתנו עבודה עצמית, התקדמות, קבלת החלטות טובות, האם מישי שקשורה לרבי ו'אנטית' לא יכולה לעזור לך בדברים אלו???

    אני גם רוצה להזכיר לך ענין מפורסם על תלמידיו של רבי עקיבא… איך יתכן שדווקא תלמידיו של רבי עקיבא שתבע "ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה" מתו משום שלא נהגו כבוד זה בזה??.. את התשובה אני בוודאי לא צריכה להסביר…

    אחות,
    הרבי תובע מחסידיו 'אהבת ישרואל'!! לא רק למטייל בהודו… גם לשכנה וגם לחברה וגם להורים וגם וגם וגם… 😉

  5. rivka
   כ״א באב ה׳תשע״ד (17/08/2014) בשעה 17:31

   יחי המלך המשיח!
   גם לי משו נתקע עם המשפיעה שלי…
   אני כזאת שלא מתחילה שיחה בד"כ….
   אולי זה נשמע קצת מוזר אבל אני צריכה שיכניסו אותי לתוך השיחה
   אני לקחתי משפיעה נטו בגלל שזה בקשה נפשית של הרבי…
   אני יודעת שמשפיעה צריכה להיות מישי ברמה רוחנית יותר גבוהה ממני ומישי שאני פתוחה איתה וכו
   אבל אני לא פתוחה איתה! אז מה אני אמורה לעשות?
   היו יותר מכמה פעמים שאמרתי לעצמי "למה אני צריכה משפיעה בכלל???"
   בסדר אז אני לומדת איתה פעם בשבועיים או חודש איזה משו קצר אבל תכלס….
   (היא מדברת ואני אומרת כן..)
   אני רוצה לעשות את הבקשה של הרבי אבל לא נראה לי שלזה הרבי מתכוון…
   אם יש למישהי ראיון אשמח…

  6. חימשיח
   י״ח באב ה׳תשע״ד (14/08/2014) בשעה 20:16

   בנות יקרות!
   אין לי משפיעה כבר כמה חודשים,ואני מרגישה שני חייבת אבל דחוף…..אך אין לי רעיון(גם אם יש רוב המעומדות הנן עסוקות וכ' אני בחורה עמוקה ואת המינימום של ההקשבה וההבנה אני צריכה(אין אני מדברת של לשוחח איתי ל5 שעות) אלא שיהיה לה פנאי עבורי יותר בשביל שאלות וכ'..מה לעשות??? הרי אקח משפיעה רק בגלל שהרב'ה רוצה בכך והוא הרי יודע מה הכי טוב עבורי,וזה הרי כ"כ נצרך..אנא עזרו לי!!!
   תודה מראש =)

   • Sarah
    כ״ד באב ה׳תשע״ה (09/08/2015) בשעה 0:31

    את בטוחה שזה נורמלי הקטע של ה5 שעות???

  7. חוי
   י״ז באב ה׳תשע״ד (13/08/2014) בשעה 18:04

   שלום!!! תודה רבה על כל התגובות…!!! באמת הצלחתן קצת לעזור לי…:) שנזכה כולנו להתקשר לרבי באמת ולהיות הכי חסידיות שאפשר…!!!!! ונזכה עוד היום להתגלות משיח צדקינו יחד עם הרבי בראשינו כאן למטה מעשרה טפחים אמןןן!!!!!!

  8. שליחה770
   י״ז באב ה׳תשע״ד (13/08/2014) בשעה 16:38

   דעתי בהקשרים שהוזכרו-
   להתחיל קשר עם משפיעה זה דבר קשה. אז תתחילי את זה בצורה יותר קלילה. של לימוד שיחה וכו בתדירות מסוימת, בהתחלה מומלץ בתדירות גבוהה.[אגב הרבי אמר על 3 פעמים בחודש לפני תאריך חסידי, ויתכן וזה הוראה בכלל]
   אצל יהודי גשמיות ורוחניות זה יחד, אז צריך לדבר על שתיהם. פעם שמעתי הרצאה בנושא ואמרו שם- על מה שלך מפריע- אפ' אם מדובר בזיתים.
   גם לדוג' כדי להתמיד באיזשהיא החלטה, אפשרי להעביר לה טבלה עם תדירות הקיום וכו'- מניסיון אישי זה עוזר מאוד!
   איך לבחור???????? יש הרבה דרכים, אפשר להחליט על שכבת גיל מסוימת ולהתיעץ עם מישהי \לבקש שמות לפי קיטריונים. אפשר לעבור על רשימות שמות מסוימות [מדריכות קעמפ, טסות לרבי וכו].
   ודבר שאני עשיתי, תשאלי מורה! היא מכירה את האופי שלך, ושל בנות שגדולות ממך, ויש לה לא מעט ניסיון חיים.
   והכי חשוב- תכתבי לרבי בכל שלב!
   בהצלחה!

  9. ריקי
   י״א באב ה׳תשע״ד (07/08/2014) בשעה 18:56

   חלק מעניין משפיעה זה פשוט לדווח על החודש החולף.. ובמילא כשמדווחים למישהו זה גורם לעשות את ההחלטות, הנהגות חסידיות וכו'.. לא חייב שיהיה לך שאלות.. ובמילא אם תהיי איתה בקשר תמידי כשיצוץ שאלה וכו תוכלי לשאול מיד.. (ולא יהיה לך לא נעים שלא דיברת איתה מלא זמן ופתאום את נזכרת בה..:) )

   • אורו של משיח לבבית
    י״א באב ה׳תשע״ד (07/08/2014) בשעה 23:34

    דבורה,באמת כשאת אומרת הכל נראה ממש פשוט……הלוואי שאני אצליח

  10. דבורה
   י׳ באב ה׳תשע״ד (06/08/2014) בשעה 20:09

   אמרו לי שאת בוחרת משפיעה תבחרי משהי שת רוצה בערך להיות כמוה כאילו אוהבת את הגישה בקיצור מישהי שת רואה אותה בתור דוגמא למה שאת רוצה להיות…..
   והקטע שלי עם המשפיעה שלי (הטרייה מאוד) שאני באמת לא רוצה להיות כמוה כל כך בנושאים מסויימים כי אני מרגישה שהיא בעצם עובר כאילו נושאים שאני לא אוהבת ולא חושבת ולא רוצה לקחת את הגישה שלה או להיות כמוה….אז באמת לפעמים אני שואלת את עצמי בחרתי נכון? אולי שוב עשיתי טעות? וזה קצת קשה כי כאילו יש בי משהו שקצת נרתע ממנה מהגישה שלה לא יודעת …..שהרבי יסדר את זה בעז"ה אני לפחות עשיתי את מה שהוא אמר…… 🙂

  11. מחכה לגאולה
   ט׳ באב ה׳תשע״ד (05/08/2014) בשעה 21:32

   אני לא דברתי עם המשפיעה כבר כמעט שנה. וכל פעם שאני חושבת על זה אני אומרת לעצמי"רוצייי… תתקשרי עכשיו תדברי איתה" ואז אני חושבת אבל כל פעם זה סובב סביב נושא החת"ת וגם אני מרגישה שאני בקקושי מדברת רק אומרת כן כן על כל מה שהיא אומרת..ולהחליף משפיעה אין לי אומץ מה אני אגיד לה?? שהיא לא מאצאת חן בעייני?? אז מה לעשות חברות יש לכן רעיון? 🙂

   • חני
    ט׳ באב ה׳תשע״ד (05/08/2014) בשעה 23:35

    אם את רוצה להחליף משפיעה, פשוט עשי זאת ודווחי לרבי. אין צורך שתודיעי למשפיעה ה"קודמת". בזמנו אני עשיתי כך ובזמנו בתי עשתה כך ולא היה בזה שום בעיה. ובקשר לתדירות ולנושא, אני מצטרפת למה שמושקי כותבת, כמובן שהלימוד צריך להסתדר גם למשפיעה, ועדיף שתקבעי איתה מראש על לימוד ועל זמן שמתאים לשתיכן כי היצר הרע יודע גם בזה לגרום לעיכובים.
    הצלחה מופלגה

   • משיח נאו!!770
    י׳ באב ה׳תשע״ד (06/08/2014) בשעה 13:58

    תודה.אבל בכלל אין לי רעיון למישהי שתתאים…מה עושים??

   • חיה
    י׳ באב ה׳תשע״ד (06/08/2014) בשעה 14:47

    את יכולה להגיד לה שאת פשוט מרגישה שהיא כבר לא כ"כ מתאימה לך.. ויהיה לך יותר קל לדבר עם מישהי אחרת.. לא אמור להיות לה בעיה עם זה

  12. הרבי שלי!
   ט׳ באב ה׳תשע״ד (05/08/2014) בשעה 17:57

   חני. אני ממש מרגישה כמוך!!! יש לי בערך את אותו הסיפור! אני חושבת שצריך לדבר אם המשפעיה כשאת מרגישה שאת באמת צריכה! או בתאריכים חסידים! ולפני החלטות קשות. בהצלחה רבה רבה!!!!!

  13. מושקי
   ח׳ באב ה׳תשע״ד (04/08/2014) בשעה 20:22

   תשמעי חני יקרה, את באמת נשמעת ילדה חסידית ומקושרת שרוצה הכי בעולם לקיים את ההוראה שהיא הבקשה הנפשית של הרבי!
   וקודם כל בעצם זה שלקחת לך משפיעה בלי לדבר או אם לדבר איתה- זה כבר נחת לרבי!
   אני חושבת מהחיים שלי… שכן מאוד חשוב שתהיה איזושהי קביעות בלדבר עם המשפיעה, ופעם בחודש זה מצויין!
   אם אין לך איזשהו נושא או שאלה על הפרק ואת מגיעה לזמן של השיחה פעם בחודש, אז אפשר אפילו ללמוד שיחה ביחד או ענייני גאולה ומשיח..
   ובאופן אוטומטי השיחה כבר זורמת ומוצאים נושאים משותפים שבטוח המשפיעה תוכל לתרום לך בהם המון…
   אני אישית מדברת עם המשפיעה שלי הרבה מאוד על עניינים גשמיים… ולא חושבת בכלל שיש בכך בעיה… תמיד חשוב וכדאי לשמוע חוות דעת של עוד מישהו חכם ומבין ובפרט אם הוא מקבל על זה כח מהרבי!
   וכל תאריך חסידי חשוב אני מתייעצת איתה על ההחלטה הטובה שאני יכולה לקחת ומדברים על איך החזיקה ההחלטה הקודמת וכו… וחוץ מהקביעות של הפעם בחודש תמיד אם יש אפילו שאלה קטנה או נושא שאני צריכה להכריע בו לבד אני מתייעצת ושואלת ורק אז מסכמת סופית… זה כל כך טוב וקל שיש עוד מישהו שעוזר לך להחליט או מכוון לפחות…
   צריך תמיד לזכור ולדעת שזה שהרבי ביקש מאיתנו בבקשה נפשית לקחת משפיעה זה אך ורק בשבילינו!!! הרבי דואג שלנו יהיה טוב בחיים!!! אז שאף אחת שלוקחת משפיעה לא תחשוב לרגע שהיא עושה טובה למישהו… כי הטובה היא רק לנו!!!
   שיהיה לך בהצלחה!!! משיח נאו!!!

  14. גאולה
   ח׳ באב ה׳תשע״ד (04/08/2014) בשעה 17:52

   לדעתי המצב הרוחני מושפע מאוד מהמצב הגשמי לכן אני חושבת שלדבר עם משפיעה זה לא רק על עניינים רוחניים ועידודים לכיוון…
   כלומר ברור שבסופו של דבר מתקדמים אבל זה יכול לקרות גם בלי שמדברים מלכתיחלה על נושאים רוחנייים…
   חוצמזה שיש תקופות שבהם יש על מה לדבר ויש שבהם אין עלמה לדבר…
   ואני בכלל לא חושבת ששיחה חודשית זה הקביעות שצריכה להיות אצלי… לפחות השיחה היא מתי ואיך שבא לי ומתאפשר לשתינו.

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.