• חינוך בחופשה: פעילות לילדים בנושא א' בגולה

  הגדלה

  אנו שמחות להגיש לפניכן את המדור החדש "חינוך בחופשה" בו נרכז פעילויות והפעלות לקייטנות, קעמפים וגם לשימוש אישי עם הילדים בבית. והפעם: פעילות לילדים בנושא א' בגולה • לפעילות המלאה

  פעילות בנושא א בגולה

  בתחילת הפעילות המדריכה מסבירה את העניין של א בגולה (הסבר 1) לאחר מכן מתחלקים לשתי קבוצות ומתחילים את (פעילות מס 1 "לדוג אותיות") ולאחר מכן את (פעילות מס 2 "בדרך לגאולה") ולאחר מכן איך להכניס את ה-א לגולה (הסבר 2)

  הסבר 1:
  מושקי: " היי רבקה את יודעת מה למדנו היום בגן ?"
  רבקה: "מה?"
  מושקי: "שהמשיח עוד מעט מגיע והוא יקח אותנו לגולה"
  רבקי: "מה מה פתאום המשיח לא יקח אותנו לגולה הוא יקח אותנו לגאולה"
  מושקי :"גולה גאולה אותו דבר"
  רבקה: "או לא זה ממש שונה בגאולה נראה את הטוב בעינים שלנו נוכל גם לראות את הרבי מלך המשיח שליטא ואת בית המקדש ועכשיו בגולה אנחנו לא יכולים…"
  מושקי: "אבל המילים האלה ממש דומות… "
  רבקה: "נכון השוני הוא רק האלף חוץ מזה זה אותה מילה אמממ מעניין למה"
  חנה:" זה פשוט מאד.. "
  רבקה :"היי חנה חזרת מהסמינר מה שלומך?"
  חנה :"הכל בסדר ברוך ה מחכה להתגלות"
  רבקה: "איך זה פשוט????"
  חנה :"טוב אולי לא פשוט אבל הרבה מלך המשיח הסביר שאנחנו צריכים להכניס את ה-א שהיא בעצם אלופו של עולם"
  מושקי :"זה ראשי תיבות???"
  חנה:" כן בערך ואנחנו צריכים להכניס את האלף הזאת לתוך הגולה זאת אומרת לתוך היום יום שלנו"
  רבקה ומושקי:"איך עושים את זה????"

  פעילות מס 1:

  הסבר פעילות:

  מתחלקים לשתי קבוצות ועושים תחרות בין שתי הקבוצות הקבוצה שמצליחה לדוג יותר מהר את האותיות מנצחת(לא חובה להתחלק לקבוצות)
  מה צריך ? משחק לדוג דגים, לכתוב את המילה גולה בכתב ברור וגדול לניילן (כדי של יירטב) ולגזור , להדביק האותיות על הדגים והילדים אמורים לדוג אותם ניתן גם ל…. לתת לילדים לצבוע אותם ולבחור את האותיות של המצטיינים (יום או יומיים לפני…) . שיהיו מספר פעמים את המילה גולה (טוב לקבוצה גדולה שהילדים לא ירגישו מקופחים…)

  פעילות מס 2

  הסבר פעילות:

  זהו בעצם משחק חפש את המטמון הילדים נשארים בקבוצות שחולקו לכל קבוצה ניתן רמז והם צריכים להתחיל לחפש מה צריך? מספר פתקים, האות א גדולה ויפה.

  משימות:

  1. כדי להכניס את האלף בגולה עליכם להתאמן קודם כל על משהו יותר קל אמממ מה דעתכם להכניס במבה לכוס עם קשית?!! בחרו נציג/ה ותתחילו להכניס!!!

  2. ואו כל הכבוד אומנם הדרך ארוכה אבל אתם תעברו אותה הרי את חיילים של הרבי טוב הפתק הבא תצטרכו לעשות מה שאתם עושים כל יום לפתוח סידור

  3. אלופים עכשיו הפתק הבא נמצא בתוך אחד מתוך המבצעים של הרבי מתחיל באות צ' לאחר שתגלו מה המבצע תאמרו למדריכה ותבצעו את המשימה כדי להמשיך לשלב הבא

  4. אוי לא השארתי את הכוסות מיץ על השולחן מהרו ושתו אותם לפני שהם ישפכו.. אל תשכחו לברך… תחרות בין שתי ילדים משתי הקבוצות מי ששותה יותר מהר מנצח (בתחתית הכוס תימצא ה-א)

  הסבר 2
  כל הכבוד ילדים הייתם אלופים מישהו רוצה לנחש איך אפר להכניס את האלף בגול (נותנים להם לנחש) איזה ניחושים יפים יש לכם והתשובה היא לחיות גאולה ואיך חיים גאולה מקיימים את רצונו של הרבי  רצונו של הנשיא…  בשם הגולשות, תודה לשולחת המקסימה על הפעילות המפורטת ומלאת התוכן.

  לשליחת תוכניות ופעילות נוספות: [email protected]

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  2 תגובות

  1. יחי
   כ״א בסיון ה׳תשע״ז (15/06/2017) בשעה 21:02

   פצצה

  2. יחי המלך המשיח!!
   כ״א בסיון ה׳תשע״ז (15/06/2017) בשעה 16:00

   יש לי כמה תיקונים שכתבתי אחרי שזה בטעות נשלח…. במה צריך של פעילות 2: צריך מטבעות צדקה קופת צדקה כוסות, מיץ במבה קשיות דבק סלוטייפ. הפעילות של קופת הצדקה היא להניח להם מספר מטבעות והקציב להם זמן בו הם יצטרכו לאסוף אותם ( במשימות הראשונה אפשר להחביא מתחת לבמבה או לתת להם אחרי שיסיימו בשנייה להחביא בין הסידורים בשלישית אצל המדריכ. ולעשות את המשימה של קופת הצדקה אפשר להוסחף עוד משימות )

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.