• נשות נתניה מסכמות חודש גדוש פעילות

  15 | הצג גלריה

  השלוחים בנתניה והנהלת רשת מוסדות החינוך בעיר מסכמים בסיפוק חודש גדוש שהתאפיין בפעילות נשית ברוכה. סדרת אירועים הוקדשה לצד הנשי של האומה, זאת בהקשר ליום פטירתה של הרבנית חיה מושקא ע"ה, רעייתו של הרבי מה"מ, החל בכ"ב שבט. לדיווח ותמונות

  השלוחים בנתניה והנהלת רשת מוסדות החינוך בעיר מסכמים בסיפוק חודש גדוש שהתאפיין בפעילות נשית ברוכה. סדרת אירועים הוקדשה לצד הנשי של האומה, זאת בהקשר ליום פטירתה של הרבנית חיה מושקא ע"ה, רעייתו של הרבי מה"מ, החל בכ"ב שבט.

  עשייה חינוכית מבורכת נרשמה במוסדות החינוך לבנות, בגנים, בבית הספר היסודי (הנושא את שמה של הרבנית) ובבית הספר העל-יסודי 'בית רבקה'. התלמידות עסקו בדמותה המיוחדת של הרבנית ע"ה שיישמה באורחותיה את הכתוב "כל כבודה בת מלך פנימה" באופן המושלם ביותר.

  את סדרת האירועים פתח ערב נשים שנערך בבית חב"ד בקריית נורדאו בארגונה של הגב' ענת מוריאלמארגון נשי ובנות חב"ד בעיר. הערב נערך בי' שבט, יום ההילולא של רבי יוסף יצחק מליובאוויטש (הריי"צ) והיום בו קיבל חתנו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח את נשיאות חב"ד. הרב מנחם וולפא, רב הקהילה וראש המוסדות, נשא דברי תורה וברכה. במרכז הערב עמדו דבריה המרתקים של הגב' חני ליפשיץ, שליחת הרבי בקטמנדו שבנפאל, בנושא "להיות רחוק, להרגיש קרוב". הגב' לאה קסטיאל הנחתה את הערב והגב' יעל אברהם ליוותה אותו בגיטרה חשמלית. המשתתפות נהנו מבר מרקים עשיר.

  האירוע המרכזי לציון יום פטירתה של הרבנית, נערך בבית חב"ד בצפון העיר בארגונה של הגב' חני גולדשמיד. את פני מאתיים המשתתפות קיבל בר מתוקים עשיר ודוכן מכירת ספרים וצעצועים מותאמים למשפחה החסידית. לכל משתתפת המתינה סלסלת שוקולד ומיני מאפה ושיר מיוחד שנכתב לכבוד הרבנית. הגב' קיילא וילהלם, שהנחתה את האירוע, הזמינה את כולן להוסיף את שמן על פדיון-הנפש שישלח כדו"ח לרבי.

  קליפ שהופק במיוחד לערב זה, "כל החסידים – הם ילדייך", סיפר למשתתפות על מסירותה הגדולה של הרבנית ע"ה לחסידים. הרב שלמה אברמסון, משלוחי הרבי למזרח העיר, תיאר בהרחבה את צניעותה ומסירות נפשה, ושתיים מתלמידות בית הספר חב"ד נקראו לומר משניות לפי אותיות שמה של הרבנית. אתנחתא מוסיקאלית שכותרתה "להיקרא בשמך, ניתנה לנו הזכות", העניקה הגב' שרה אלפנביין יחד עם בנות חב"ד הנושאות את השם המיוחד "חיה מושקא".

  בסרט דוקומנטרי נחשפו הנשים לקורותיה של הרבנית. "מעלתה האמיתית", נשמע קולו של הרבי שדמותו נראית על המסך, "יודע רק הקב"ה". בסרט מראות נוגים מהלווייתה ומסרים מעודדים שהשמיע בעלה, הרבי.

  הגב' מירי שניאורסון, מנכ"לית 'קידי שיק' לשעבר ומגישת תכניות ברדיו 'קול חי', שיתפה את הנשים בסיפור חיה המרתק. על ההתמודדויות בעולם העסקים הסוער לצד חינוך הילדים בבית החם פנימה. היא עשתה שימוש באנקדוטות מקורותיה של הרבנית ע"ה כדי להדגיש את מעמדה המיוחד של כל אישה יהודיה.

  הנשים שצפו בסיפורה של אישה שמקיימת שיעור נשים קבוע כבר חצי יובל שנים בהוראתו של הרבי, קיבלו על עצמן להצטרף אף הן לשיעורים הרבים המתקיימים ברחבי העיר. הערב הסתיים בהגרלה מפנקת על מוצרי טיפוח ייחודיים ועל תמונה יוקרתית שעוצבה במיוחד לאירוע.

  אירוע נוסף, והפעם לנשים דוברות צרפתית, נערך בבית חב"ד במלון טיילת במרכז העיר. את סדרת אירועי החודש עתיד לחתום ערב נשים מיוחד שיתקיים בבית חב"ד בקריית השרון.

  נציין כי כמה משלוחות חב"ד בעיר עשו את דרכן לניו-יורק להשתתף בוועידה העולמית של שלוחות חב"ד שנערכת שם. השלוחות ניצלו את שהותן שם לתפילה בבית הכנסת של הרבי ועל ציונה של הרבנית. כמו כן, קבוצה מנשות קהילות בתי חב"ד השתתפה בשבת מיוחדת שנערכה ע"י ארגון נשי ובנות חב"ד בישראל במלון בניר עציון.

  22115774 (1)

  22115774 (2)

  22115774 (3)

  22115774 (4)

  22115774 (5)

  22115774 (6)

  22115774 (8)

  22115774 (9)

  22115774 (10)

  22115774 (11)

  22115774 (12)

  22115774 (13)

  22115774(1)

  22115774(7)

  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.