• כעת לצפיה: שידור חוזר מכנס ה'מנהיגות' ההיסטורי

  הגדלה

  ׳נפלאות בונות׳-כנס אחדות נשים בתשעה באב תשפ״ב למען גאולת עם ישראל. בהשתתפות נשים נפלאות מכל המגזרים! רבניות, משפיעות, מנטוריות ואומניות בונות לבנה בבנין בית המקדש • לצפיה בשידור החוזרלדיווח מהאירוע

  קרוב לחמשת־אלפים נשים השתתפו בליל תשעה באב בכינוס אחדות ענק בזום. אליהן נוספו אלפי נשים שצפו בכינוס באמצעות שידור ישיר ביוטיוב. הכינוס הענק יוזמת ארגון 'נפלאות' – נשים פועלות למען אחדות וקירוב לבבות, התנהל כרצף ארוך של הרצאות טד אותן הגישו עשרות נשים מובילות דעה ומשפיעות מחוגים שונים ובהן הרבנית ימימה מזרחי; הגברת מרים פרץ; הגב' רחל בולטון מפתחת שיטת תעצומות; הזמרת דין־דין אביב; אשת התקשורת סיון רהב מאיר ועוד עשרות נשים יקרות שכל אחת הביאה לכינוס המאחד את נקודת המבט שלה על תשעה באב, על הגלות ועל האחדות שתביא את הגאולה.

  את הכנס הנחו בכישרון רב מורן קורס ורחל פסטג. מפתיע היה לגלות כי הכינוס שהתנהל ברובו בסדר מופתי נהגה, תוכנן ובוצע בתוך שבוע בלבד. נעמה אדלר קורל מ'נפלאות' אמרה בתום הכינוס שנחתם בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר, כי הרעיון שעמד מאחורי הכינוס היה לאחד את כל הנשים המשפיעות והמובילות לכנס אחד עם מסר אחד – מתכנסות באהבה לקרב גאולה. לדבריה, כמעט כל הנשים אליהן פנו המארגנות נענו בחיוב והסכמה מלאה. זאת גם הסיבה שהכינוס שהחל בשעה תשע וחצי הסתיים, כאמור, כעבור למעלה מחמש שעות.

  נציין כי כדי להשתתף בכינוס היה על המעוניינות להירשם מראש וזאת בשל הקיבולת המוגבלת של חדר הזום. לנוכח ההיענות המהירה שהפתיעה את המארגנות, הוחלט על ערוצים נוספים בהם ניתן יהיה לצפות בכינוס, כשהמרכזי שבהם הוא שידור חי ביוטיוב בו צפו לאורך שעות הכינוס קרוב לאלפיים נשים. נשיאת ארגון נפלאות, הגב' מירי שניאורסון, אמרה כי הופתעה מההיענות הגבוהה ומהתגובות הרבות שהגיעו מציבור המשתתפות והמרצות. היא הוסיפה כי ההשתתפות של אלפי נשים מכל החוגים באירוע מאחד דווקא בלילה בו מציינים את החורבן, היא העדות לכך שאנו קרובות לגאולה האמיתית והשלמה.

  שירה, אחת המשתתפות בכינוס שלא יכלה להתיק את העיניים מהמסך במשך שעות, כתבה: "פעם ראשונה שאני בכנס עם נשים מכל הגוונים ומכל אחת יש לי מה ללמוד, לראות כמה טוב יש אצל כולן. תודה ענקית. זה עזר וחיזק אותי. אין ספק שבשמים יש עכשיו רעש גדול". זו דוגמה אחת מתוך המוני תגובות שהגיעו תוך כדי ואחרי הכינוס, בשעות הקטנות של הלילה ולפנות בוקר. מארגון נפלאות נמסר כי ההצלחה המדהימה מעידה על צורך קיים ש"אותו יש למלא באירועים דומים של אהבה שמביאה גאולה. הרי סיבת החורבן הייתה שנאה ותיקונה ייעשה באמצעות אהבה ואחדות בעם ישראל".

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.