• נס פורים: טבעת יהלום בתוך משלוח מנות

  הטבעת נצצה בתוך ארגז מלא חטיפים וצעצועים. ניצן מתרגשת (צילום: מנדי הכטמן)
  3 | הצג גלריה

  קצינת משטרה שהתנדבה באריזת משלוחי מנות לילדים מיוחדים, במסגרת עמותת "יד לילד המיוחד" - גילתה בסוף היום כי טבעת היהלום שלה אבדה. החיפושים הקדחתניים לא העלו דבר. רק בחלוף יממה נמצאה האבידה היקרה: "זה נס פורים של ממש"

  אתר החדשות ynet מדווח:

  קצינת משטרה שהתנדבה לארוז משלוחי מנות לילדים עם צרכים מיוחדים, גילתה שמעשים טובים מולידים מעשים טובים נוספים. טבעת היהלום שלה שאבדה בין אלפי משלוחי המנות שנארזו באותו יום, נמצאה באורח פלא.

  לצד עשרות מתנדבים הגיעה גם רב-פקד אירית ניצן, תושבת מזכרת בתיה, להתנדב בפרויקט "משלוח מיוחד", של עמותת "יד לילד המיוחד" בכפר חב"ד, ובשיתוף ערוץ המעורבות של ynet. "יום המעשים טובים" דרבן את אריזתם של אלפי משלוחים שיצאו לבתיהם של ילדים עם צרכים מיוחדים בכל הארץ, על מנת לחבר אותם לחוויית הפורים, ולהביא שמחה לבתיהם.

  בשיטת "הסרט הנע" (או הרץ) ארזו גם אירית ניצן ו-14 מחבריה – כולם קציני משטרה בכירים מהאגף הלוגיסטי של המשטרה ברמלה – אינספור משלוחי מנות.

  אך עם סיום ההתנדבות הבחינה אירית שטבעת היהלום שאותה ענדה – איננה עוד. "ככל הנראה, היא נשמטה מאצבעה תוך כדי אריזת המשלוחים", מספר הרב ישראל מיידנצ'יק, סמנכ"ל העמותה. ניצן המבוהלת החלה בחיפושים קדחתניים, בסיוע צוות העמותה.

  סוחר התכשיטים הציע תחליף

  לאחר שעתיים של חיפושי סרק, לא נותר עוד היכן לחפש, ועלתה ההשערה שמא הטבעת נפלה לתוך אחד ממשלוחי המנות שהיו כבר בדרכם לילדים המיוחדים. "הדבר הסב לה צער עצום, מאחר שלטבעת יש ערך נוסטלגי – ולא רק כספי", הסביר הרב. "היא קיבלה אותה מאמה לרגל הולדת בתה, והיא הייתה עבורה הרבה יותר מתכשיט".

  עדי ראייה למתרחש סיפרו כי רב-פקד ניצן סירבה לקבל את אובדן הטבעת כעובדה מוגמרת, ומיררה בבכי. למקום הוזעק מנכ"ל "יד לילד המיוחד", הרב מנחם מענדל בליניצקי, שהבטיח לעשות כל שביכולתו למצוא את הטבעת.

  ניצן, חבריה ומתנדבי העמותה נשאו תפילה שהילד המיוחד שזכה בטבעת, ישים לב למשהו קטן ונוצץ בין עשרות החטיפים והמשחקים – ויסב את תשומת לבם של הוריו לכך. הסיפור הכה גלים, ולקראת ערב התקשר סוחר תכשיטים מפורסם, מידידי העמותה, והציע לשחזר את הטבעת האבודה חינם אין כסף. ניצן סירבה בעדינות להצעה הנדיבה.

  בזמן שארזה במרץ עשרות רבות של ארגזים, החליקה הטבעת מהאצבע לתוך אחד המשלוחים. רב-פקד ניצן בפעולה (צילום: מנדי הכטמן)

  בזמן שארזה במרץ עשרות רבות של ארגזים, החליקה הטבעת מהאצבע לתוך אחד המשלוחים. רב-פקד ניצן בפעולה (צילום: מנדי הכטמן)

  המוקדן חשב שעובדים עליו

  יממה חלפה, והרב בליניצקי התראיין בערב הבא בתחנת הרדיו "קול ברמה", שם סיפר על מבצע המשלוחים שיצא לדרך, תוך שהוא מוסר את מספר הטלפון של העמותה. בעמותה מספרים כי מאות הורים לילדים מיוחדים שביקשו לקבל אף הם משלוח מנות, מיהרו להתקשר למשרדיה.

  בין שלל הפניות כמעט ונשכחה פנייה "מוזרה" משהו, מזוג הורים ברחובות, שטענו כי מצאו טבעת יהלום במשלוח המנות של בנם בן השנה, שאותו קיבל באותו הבוקר בגן הטיפולי שב"אסף הרופא".

  "המוקדן שלא היה מודע לסיפור המרגש, חשב כי מישהו חומד לו לצון", כך הרב, "ורק ליתר בטחון סיפר זאת לרכז הפרוייקט, דניאל נתנאלוב, וכפר חב"ד צהלה ושמחה". כאשר התקשר הרב בליניצקי לבשר לניצן על "נס הפורים" הפרטי שלה – נעתקו המילים מפיה. היא רק הצליחה לומר שהיא מאוד-מאוד מתרגשת.

  משלוח חוזר

  תוך שעות ספורות נערכה פגישה בין ניצן למשפחת מהצרי ברחובות. "ההורים סיפרו כי ראו את הטבעת מיד כשפתחו את משלוח המנות, ותוך זמן קצר התקשרו להודיע. לקראת בואה של אירית הניחו את הטבעת בקופסת – מתנה, והעניקו אותה יחד עם משלוח מנות שהכינו לקצינה הנרגשת, תוך שהם מודים לה על הזכות לקיים את מצוות 'השבת אבידה".

  רב-פקד ניצן אמרה כי כל העת ליוותה אותה תחושת בטן חזקה כי הטבעת תימצא.

  "את הבטחון נסכו בה צוות 'יד לילד המיוחד', כשאמרו לה ש'שלוחי מצווה אינם ניזוקים".

  הרב מיידנצ'יק ציין שהסיפור ממחיש היטב את המשנה "מצווה גוררת מצווה" – "המוצרים שנתרמו, כמו גם האריזה והשינוע שנעשו בהתנדבות, גררו את מצוות השבת האבידה שעשו ההורים שהיו מלאכי השרת עבור אירית, והחזירו לה את החיוך והשמחה לקראת פורים".

  פרוייקט "משלוח מיוחד" נערך זו השנה השלישית על ידי עמותת "יד לילד המיוחד " של חב"ד, בשיתוף ערוץ המעורבות של ynet. העמותה פתחה קמפיין אינטרנטי לגיוס תרומות לפרוייקט על מנת להגיע לכמה שיותר ילדים בעלי צרכים מיוחדים. לתרומות: 054-2535770 050-5848770 לבירורים: [email protected]

  הוריו של הילד המיוחד לא הסתפקו בהשבת אבידה, ואף הכינו משלוח מנות חוזר לקצינה (צילום: מנדי הכטמן)

  הוריו של הילד המיוחד לא הסתפקו בהשבת אבידה, ואף הכינו משלוח מנות חוזר לקצינה (צילום: מנדי הכטמן)

  תגיות: ,

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.