• מתגברות, ביחד: בכפ"ח אירחו עשרות אלמנות חרדיות

  2 | הצג גלריה

  תקופת החופש הגדול (וימי בין הזמנים הממשמשים ובאים) היא באופן טבעי זמן של חופשות ונסיעות. כל משפחה בוחרת לעצמה את המיקום, האטרקציות ומשך הנסיעה בהתאם להעדפותיה ויכולותיה, ויוצאת "להיטען באנרגיה חדשה". רק שבמקרים רבים יש מישהי שנותרת מאחור... זוהי הסבתא שחיה לבדה, שנאלצת לבלות את הקיץ הארוך בביתה • לכתבה המלאה

  תקופת החופש הגדול (וימי בין הזמנים הממשמשים ובאים) היא באופן טבעי זמן של חופשות ונסיעות. כל משפחה בוחרת לעצמה את המיקום, האטרקציות ומשך הנסיעה בהתאם להעדפותיה ויכולותיה, ויוצאת "להיטען באנרגיה חדשה". רק שבמקרים רבים יש מישהי שנותרת מאחור… זוהי הסבתא שחיה לבדה, שנאלצת לבלות את הקיץ הארוך בביתה.

  בארגון 'נפלאות מתגברות' הפועל למען אלמנות בגיל השלישי לאורך כל השנה, זיהו את הצורך ויזמו במיוחד עבור ה"מתגברות" נופשון מיוחד שהתקיים במדרשת מעיינותיך בכפר חב"ד ונמשך לאורך כל סוף השבוע. במשך 3 ימים נהנו יותר מ-80 המשתתפות ממבחר ענק של פעילויות לגוף ולנפש, בהפקה מושלמת שעליה ניצח הצוות המורחב של נפלאות מתגברות, בהובלת רכזות הסניפים והמנכ"לית המסורה הגב' מירי שניאורסון, שלפני כמה ימים נבחרה כזכור לקחת חלק בתכנית היוקרתית של משרד רה"מ לסיוע לבני הגיל השלישי.

  הנשים נהנו והחכימו במפגשים מעצימים עם דמויות מרתקות, שיעורים וסדנאות מושקעות, סיור שקיעה בחוף הים בשילוב פעילות מהנה, ביקורים באתרים שונים, תפילות באווירה מרוממת במיוחד וכמובן סעודות שבת משותפות, מלאות ברגש וברוח. מחנה קיץ שלם ועשיר שזוקק והוגש ב"קפסולה" מהודקת של 60 שעות. את הכל ליווה אירוח ברמה של 5 כוכבים, עם שפע פינוקים והמון תשומת לב מצווות האירוח. ארוחות ברמה גבוהה, חדרים נוחים ונעימים שבכל אחד מהם חיכו גם מתנות אישיות למשתתפות, ותחושה שכל אחת היא "מיוחדת".

  מאז שהסתיים הנופשון הנופשות לא מפסיקות לשלוח תודות נרגשות למשרדי "נפלאות מתגברות". הן מברכות על ההזדמנות לצאת ולהכיר חברות חדשות, לקחת הפוגה מהבדידות ומהשגרה האפורה ולחוות אור פנימי ושמחה. אחת המשתתפות שיתפה שברגע אחד היא פתאום עברה ממצב של קושי וכאב למקום בו היא חשה מנהיגה ומשפיעה, אחת מנבחרת של מובילות: "יש לכן כל כך הרבה זכויות, זה לא מובן מאליו לארח קהל כזה מגוון. הרצון שכולם ירגישו בנוח יישארו במצב רוח מרומם כל השבת מורגש בכל פרט קטן".

  משתתפת נוספת, תושבת בני ברק שהייתה מפקחת בכירה במשרד החינוך במשך עשורים, כתבה:

  "אני הולכת להרבה פעולות בב"ב אבל תמיד אני אומרת: 'בחב"ד מרגישים אחרת! מרגישים אהבה ומרגישים נתינה ואכפתיות וירידה לפרטים'".

  "האווירה המשוחררת והמעצימה באירועים שלנו היא לא רק כדי שיהיה נעים להשתתף" מסכמת הגב' שניאורסון – "המטרה היא ליצור מרחב שבו כל אחת יכולה לבטא את עצמה ולהביא לקדמת הבמה את החוזקות שלה. כשכל אחת מעניקה לאחרות היא מתחזקת מכך שבעתיים. בעצם יש לנו כאן מכפיל כוח אדיר – כי כל מה שכל אחת מקבלת מועצם פי כמה ומגיע למעגלים רחבים מאוד. זו הזכות האמיתית שלנו וזו רוח 'נפלאות מתגברות'! אני רוצה להודות לרב משה ולרבנית ברכה שילת על הסיוע הרב וההרצאה המרתקת; וכן לרב שמעון רבינוביץ יו"ר ועד כפר חב"ד, שהוא תומך נלהב של הפעולות למען האלמנות, אשר הגיע בערב שבת לברך את הנשים עם הגיען לכפר של הרבי"  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.