עוד 3 ימים המופע: צ"ה נחל'ה צריכות את עזרתכן!

הטיול של סניפי הנבחרת • קליפ מיוחד

גדולתה של הרבנית חנה • וידאו

מעצמת קייטנת חב"ד הר חומה בירושלים

בעת העלם לשמוח איך ניתן? • וידאו

מנהלת פרויקט שפע ימים מדברת

אתר 'ביז פורטל' מדווח:

שפע היא "חברת חלום" שנסחרת לפי שווי של כ-90 מיליון שקל, למרות שעדיין לא הציגה הכנסות. השווי הגבוה בהתאם לפעילות הנוצצת של החברה: חיפוש יהלומים, אבני חן וזהב בנחל הקישון.
המנכ"ל הוא אברהם (אבי) טאוב והיו"ר הוא שמעון הייבלום. החברה דיווחה לאחרונה על מעבר לשלב נוסף בתוכנית הקידוחים שלה בשטח של 180 דונם בנחל הקישון. הקידוחים בקוטר של עד מטר ועומק של עד 26 מטר.
ורד טולדו, מנהלת פרויקט שפע ימים, מספרת על האקספלורציה שהחברה מספרת, הממצאים, והפוטנציאל.
ורד טולדו: "הממצאים הם נגזרת של כמות החמר. אנחנו לצערי לא מוציאים כמויות גדולות של קרקע כמו שהייתי רוצה כי מדובר בקידוחים של 70 ס"מ עד מטר. אנחנו תמיד אופטימים".
חברה שהוקמה על פי דבריו של הרבי מליובאוויטש 
שפע ימים הוקמה ביוזמת חסידי חב"ד. חזונה מבוסס על דברים שאמר הרבי מליובאוויטש בשנת 1988 לאריה גוראל, ראש עיריית חיפה דאז, בדבר "אבנים טובות ומרגליות" באזור נחל הקישון.
תחומי ההיתרים של החברה מתפרשים בשטחים של 660 אלף דונם וכוללים את אפיק נחל הקישון, עמק זבולון עמק יזרעאל, רכס הר הכרמל, אזור רמות מנשה ומגדל העמק.
שפע ימים מצאה במהלך האקספלורציה אלפי אבנים מסוגים שונים ושני הממצאים הבולטים הם: אבן מוייסנייט טבעית בגודל של 4.1 מ"מ, שיא עולמי ואבן ספיר במשקל של 5.7 קראט.
פוטנציאל גדול או אמונה במידה ותמצא כמות מסחרית, מדובר במניה של משקיעים אוהבי סיכון וגם עבורם בחלק קטן מתיק ההשקעות.

ההכרזה ההיסטורית המרגשת של הרבנית אשכנזי

ליל כ"ח טבת ה'תשנ"ב. חרף הכפור ברחובות, התכנסו הנשים והבנות לערב מיוחד – קבלת פנים. הגברים נדחקו ל'זאל' הקטן למעלה ואל אולם 770 ועזרת הנשים נהרו אלפי נשים ובנות לסעודת "מלוה מלכה" חגיגית מפוארת ועשירה במיוחד כשעל ההזמנות שבידיהן מודפס הייחול והברכה עתיקי היומין: "ויתן עז למלכו וירם קרן משיחו".

הקירות קושטו בציטוטי נבואה: "ועמדו רגליו ביום ההוא על הר הזיתים", "זה  ה' קיווינו לו נגילה ונשמחה בישועתו", "אשרינו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו" בהחלט אשרינו… תחושה מרוממת באוויר, זה הולך לקרות היום? כולן שואלות בלב ומייחלות.

מוקדים נוספים לשידור ישיר נפתחו בשכונה להכלת המשתתפות כמו בניין צא"ח ברחוב קינגסטון. רחשי האווירה המתחממת נשמעים למעלה ב'זאל הקטן' שם מסתובבים הגברים ושומעים את הדי ההתרגשות מלמטה. ו… גם הרבי ממש שם ספון בחדרו במרחק כמה פסיעות…

שולחן ההתוועדות מכוסה מפה לבנה חגיגית, הכול ערוך ומוכן לקבלת פני הרבי, עם חלות וקנדלברה דלוקה, קערת פרות כלי כסף ופרחים משלימים את הרקע החגיגי. גם הכיסא מוכן וממתין.

הרבנית סימה אשכנזי מוזמנת לשאת דברים היא נרגשת מאד, באחד מכנסי כ"ח ניסן היא ספרה על אותו מעמד מרטיט: "בכ"ח טבת תשנ"ב, יום הולדתה של הרבנית חנה ע"ה, נערכה מסיבת "מלווה מלכה" לקבלת פני משיח על–פי הוראתו של הרבי מלך המשיח.

בהשגחה פרטית, עקב שמחה משפחתית (שידוכי בננו שיחי') זכיתי להיות ב'בית חיינו' באותה מסיבה. האווירה היתה מאוד מחושמלת. הרב חיים גוטניק מאוסטרליה דיבר לפנינו על הכח הרב שיש לאשה על ידי תפילותיה ובכיותיה, כמו שמצינו אצל רחל אמנו: "מנעי קולך מבכי.. כי יש שכר לפעולתך".

ה"מלווה מלכה" התקיים ב'זאל' הגדול ב–770 למטה, שהיה מלא בכאלפיים נשים ובנות. הגברים הצטופפו למעלה בעזרת נשים וכן התרכזו בכמה מקומות מרכזיים בשכונה, אליהם הועברו הנאומים בשידור ישיר ממסיבת "המלווה מלכה".

הרב גוטניק פנה לנשים ואמר: "לכן יש כח! עליכן לבכות, עליכן לבקש ולהתחנן, רק אתן יכולות להביא את המשיח!" התרגשות עצומה אחזה בקהל, אמרו תהילים בבכיות, את הרעד אין לתאר במילים.

לפתע הודיעה המנחה ששלחו פתק לרבי המהווה הזמנה המבקשת בשם כל המשתתפות שיבוא להשתתף ב"מלוה מלכה". המרחק בינינו לבין הרבי היה מספר מדרגות בלבד. הרבי ישב בחדרו על יד בית הכנסת. השולחן של הרבי היה ערוך כיד המלך, הכסא עמד, המיקרופון היה מוכן, החלות היו מכוסות. כולן הרגישו שעכשיו זה יכול לקרות… כפסע… כמה מדרגות בלבד לבין תקוות כל הדורות – משיח, עומד להתגלות!

ידענו שהרבי פה, אין כל קושי, תוך דקה כ"ק אד"ש יוצא מחדרו ויורד אל הנשים בכדי שיקבלו את מלכותו. אין לתאר את האווירה ב'זאל'; המשיכו לומר תהילים בבכיות בתחנונים. דפיקות הלב היו נוראות. חיכינו וחיכינו עד בוש. הרבי לא הגיע. ציפינו ובכינו. משלא קרה דבר אמרה המנחה: "בינתיים נעבור לנאומים".

אמרתי ליושבות לידי: "מה פתאום נאומים?! באנו לקבל פני משיח!" אמרו לי נשים: "אם כן, עלי לבמה, אמרי לכולן!" סרבתי. זה לא היה מתוכנן. המארגנות פנו ובקשו: "עלי לבמה!"

עליתי ואמרתי: "בתקופתו של הרבי הרש"ב נגזרה גזירה גדולה וקשה על עם ישראל. התכנסו כל גדולי הדור וניסו לבטלה. לצערם, כל המאמצים לא נשאו פרי ועלו בתוהו. ישבו כולם לטכס עצה והרבי הרש"ב בכה. שאל ר' חיים סולובייציק אחד מגדולי הדור ההוא: "ליובאוויטשער רבי, מדוע אתם בוכים? הרי עשינו כל מה שיכולנו?!" ענה לו הרבי: "עשינו כל מה שיכולנו, אבל הדבר לא נפעל, הרי את הגזירה לא ביטלנו!"

הוספתי ואמרתי: "מה לא עשו נשים בשבועות האחרונים?! – החליטו החלטות טובות, הוסיפו שיעורי תורה, קרבו יהודים והכל כדי שמשיח יתגלה. אם הוא לא בא – מה לנו דיבורים? מה לנו נאומים?". כאן התחלתי לומר פרק צ' בתהילים, פרקו של הרבי, וכולן אחריי.

פתאום הרגשתי רצון עצום להכריז "יחי אדוננו מורנו…" אז זה עוד לא היה מקובל ב–770. זמן מסויים קודם לכן אמר מישהו את המשפט והרבי לא הגיב בחיוב. ידעתי שאני עלולה לעורר ח"ו קפידא אצל הרבי. זה דבר נורא! לא יכולתי אפילו לחשוב ולשקול את מעשיי. האיצו בי לסיים כי הנואמות הבאות מחכות. אחזתי בסטנדר. הרגשתי שאני מתעלפת. הבטתי על הרצפה, יהיה מה שיהיה, אני חייבת…

ואז שמעתי עצמי זועקת מעומק לבי: "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!!!" ראיתי איך שכל הנשים והבנות קמו על רגליהן ביראת כבוד מרוממת ומרגשת. 2000 נשים ובנות הכריזו יחד איתי. לאחר מכן נודע לי שב–129 מקומות בעולם אליהם העבירו את השידור, זעקו כולם כאיש אחד בלב אחד.

כשסיימתי, חשתי לא טוב. ירדתי מהבמה ועזבתי את האולם. הלכתי הביתה. הרגשתי שהכל נגמר. חטאתי, עוויתי, פשעתי. כל הלילה לא ישנתי מדפיקות לב נוראות וממתח נפשי קשה. עדיין לא ידעתי שהרבי ענה (באופן נדיר) לר' חיים ברוך הלברשטם על הדו"ח שהשידור הועבר ל–129 מקומות העולם: "תשואות חן על הנחת רוח שגרם וגורם". כן ענה הרבי גם לנשות חב"ד בלונדון, שיתייעצו עם נשות קראון הייטס בדבר המלווה מלכה לקבלת פני משיח שהן רוצות לערוך אצלן.

למחרת ביום ראשון הייתי אמורה לגשת אל הרבי בחלוקת הדולרים עם בני החתן וכלתו בכדי לקבל ברכתו הקדושה. חששתי מאד מלגשת אל הקודש. דחיתי זאת עד 5 אחר הצהריים. כשכבר לא נותר זמן, הלכתי. הרבי הביט בי ונתן לי ברכה מיוחדת לה ציפיתי והתפללתי שנים אך עד אז לא זכיתי לה. עבורי, כבר לא היו עוד ספיקות…"

ויאמינו בדבריו – ישירו תהילתו • וידאו

רעבע, בזה הניסיון עמדנו איתן! • וידאו

 

הרב בנימין קלוגר הרצה במכללת בית רבקה • וידאו

גב' יפה קדוש: הקריירה האמיתית זה הבעל והילדים • וידאו

קטע נבחר מכנס נשים בירושלים עיה"ק. אי"ה בהמשך נפרסם קטעים נבחרים נוספים.

האירוע בארגון נשי חב"ד הצעירות ירושלים

הקליפ המושקע של מחנה הבוגרות

הרישום לקעמפ הינו בכתובת oro.org.il

סופי

קליפ מרגש: יום הולדתה הראשון של גאולה גרומך ע"ה

היום חל יום הולדתה הראשון  של השליחה הצעירה מהודו דבורה לאה גאולה גרומך ע"ה. לכבוד יום הולדתה הראשון, נשמח מאוד אם כל אחד יחליט החלטה טובה לזירוז הגאולה תכף ומיד ממש.

 

ובנוסף כל מי שיכול לתרום און-ליין למען מקווה בהודו שרוצים להקים לעילוי נשמתה, והלוואי שלא נצטרך את כל זה ותכף ומיד ממש ניתראה איתה בגוף גשמי, בבית המקדש עם ביאת משיח. מיד נאו!

 

דבורה לאה גאולה
עתידה ניכר בשמה
מסרה הנפש בשליחות
למען ההתגלות

דבורה לאה, בת אדמו"ר
מסרה נפשה למען כל הדור
חיים לנשיא אז התווספו
כן, בזכותה כולם זכו

הרעבע, המשלח נותן כוחות לכל דבר
אך להיות בהעלם בתוך גלות זה רע ומר
מתי תבוא כבר גאולה
תעלים את הגולה
בלי שום צער ששואב
בלי אובדן עמוק וכואב

כבר ב-תשנא הרעבע נתן כוחות
כיצד עלינו להתמודד, את השברים לאחות
עכשיו עם הכוחות נצעד
דבורה לאה את לעד
ממעל רואה כל פעולה
תדרשי את בוא הגאולה‬
גאולההההה, גינגית אהובה לך זה מתאים
מסירות נפש ללא תנאים
זעקה גדולה נזעק: עד מתי
לגלות הזאת נאמר כבר די

נעשה, נפעל ללא לאות
נקיים את השליחות
נאהב, נחיה רק באחדות
נפרסם את בוא ההתגלות

הנה, עוד רגע קט נחזה
בתחיית המתים כי הנה זה
משיח בא ומתגלה, הרעבע גואל
אותנו ואותך, ואת כל ישראל
יקיצו וירננו שוכני עפר!

אבא אמא וכולם,
יקיפו בחיבוק חם
אותך, ילדה קטנה של שליחווווווווווווווות
גאולה, דורשים נוכחות!

וידאו מרגש: בעקבות בני המשפחה שנהרגו


ארנון וחיה, תאומים בני 16 מיסוד המעלה, מעריצים את סבתא שרה, ויש להם הרבה סיבות לכך. סבתם שכלה את בעלה יואב ז"ל במלחמת יום הכיפורים ואת בנה ארנון ז"ל במלחמת לבנון הראשונה.

למרות הכאב העצום שרה ממשיכה להיות עמוד התווך של המשפחה ומפיצה סביבה אופטימיות וכוח.

שמיכת טלאים, פרויקט של החינוכית ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

אשתקד: תורה ציווה לנו משה? ה' ציווה! • וידאו

מיכל לויטין הקפיצה את הנשים בשירת יחי • וידאו

 

 

סיון רהב מאיר על הראיון של נתניהו למגזין החב"די

בדיקת וביעור חמץ

הערוץ הראשון מציג: פסח עם חב"ד בהודו • וידאו

הני אלישביץ: הווידאו השבועי בדבר מלכות