• י"ב תמוז – יום הבשורה • נקודה למחשבה

  הגדלה

  ראינו פעם אחר פעם כי הבשורות הקשורות לגאולה מתממשות, וברי לנו כי גם בשורה זו עומדת להתממש בכל רגע. אנו מאמינים ומצפים לכך מיד, ברגע זה ממש. ואם חלילה לא – אזי ברגע שלאחר- מכן. כי על נבואות לטובה כבר הובטחנו, ש"דבר אחד מדבריך, אחור לא ישוב ריקם" • לטור המלא

  היום נכנסנו לתחילת שנת התשעים לשחרורו הנסי של כבוד-קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף-יצחק) מליובאוויטש, ממאסרו בידי הסובייטים. היה זה בשנות השיא של השלטון הסובייטי ברוסיה ושכנותיה (ברית-המועצות דאז). הדת ושומריה נרדפו עד חרמה. האחד והיחיד שיצא למאבק איתנים על שימור גחלת היהדות בברית-המועצות, היה הרבי. הרבי ניהל מחתרת של ממש בכל רחבי המדינה ודאג להקמת "חדרים" לילדים, קיום בתי-כנסיות ובניית מקוואות – על אפם ועל חמתם של רבי השלטון.

  בשלב מסוים החליטו הללו כי הרבי הגדיש את הסאה – אסרוהו ודנוהו למוות. אלא שמשמים רצו אחרת ובדרך פלא שינו הסובייטים את דעתם והמירו את גזר הדין בשלוש שנות גלות בעיר גזרה. בהמשך – גם מהחלטה זו נסוגו וכעבור תשעה ימי גלות התבשר הרבי כי הוא משוחרר לגמרי. מסיבות ביורוקרטיות התעכב השחרור יממה נוספת ולמחרת שב הרבי לביתו ולמשפחתו.

  יום הבשורה היה י"ב בתמוז, שנחוג מאז על-ידי רבבות חסידים כ"חג הגאולה", יחד עם היום שלמחרתו – י"ג בתמוז – יום השחרור בפועל.

  *

  גאולתו של אדמו"ר הריי"צ, כמי שלחם את מלחמתה של היהדות, סימלה ניצחון של כוחות הקדושה על כוחות הטומאה. לימים, כאשר מסך הברזל הסובייטי קרס לגמרי ורבבות יהודים החלו לצאת משם – אמר חתנו וממלא-מקומו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי היה זה הודות לבקיע הרוחני שנבקע בחומות הקומוניזם בעת גאולתו של חמיו.

  בדומה לגאולת הרבי, בה קדמה לשחרור בפועל בשורה – גם לקריסה הסופית של מסך הברזל קדמה בשורה: היה זה בשנת תשמ"ז (1987), בשעה שאף אחד לא חלם כי רוסיה עומדת לפני מהפך שלטוני – הורה הרבי מליובאוויטש לחסידיו להקים בירושלים שכונת מגורים ליהודים שיעלו מרוסיה וליצור עבורם מקומות עבודה. באותו זמן, אפילו נשיא ברית-המועצות מיכאיל גורבצ'וב, לא שיער אלו תמורות פוליטיות הוא עומד להוביל. כך הוא עצמו סיפר בדיעבד. אך הרבי כבר ידע מה הקדוש-ברוך-הוא מתכוון לחולל ובישר על כך, כדי שיתכוננו בהתאם.

  כשניצני הפרסטרויקה נראו בארץ, עם גל העלייה הראשון – היו השכונה שנבנתה והמפעל שהוקם בהוראתו הנבואית של הרבי המקומות היחידים שמוכנים לקליטת עולים, שיכונם ושיבוצם במשק העבודה הישראלי.

  *

  שלבים אלה של קריסת השלטון שחרת על דגלו מלחמה ביהדות – הנם שלבים מכריעים, כפי שאומר הרבי, בקידום והחשת בוא הגאולה. התפוררותם של מעוזי כפירה לוחמניים מעידה כי העולם מיטהר ומזדכך לקראת מצב בו לא תיתכן כפירה; מצב בו האמונה המוחלטת בא-ל אחד תחבוק את פני תבל – כפי שיהיה תחת מלכותו של מלך המשיח.

  ושוב, בדומה לשלבים המקדימים אל הגאולה, בהם קדמה להתממשותם בפועל בשורה – גם על הגאולה עצמה זכינו לשמוע בשורה: הרבי בישר במילים נבואיות, כפי שהגדירן בעצמו – כי כבר הגיע זמן הגאולה והנה הנה היא באה!

  ראינו פעם אחר פעם כי הבשורות הקשורות לגאולה מתממשות, וברי לנו כי גם בשורה זו עומדת להתממש בכל רגע. אנו מאמינים ומצפים לכך מיד, ברגע זה ממש. ואם חלילה לא – אזי ברגע שלאחר-מכן. כי על נבואות לטובה כבר הובטחנו, ש"דבר אחד מדבריך, אחור לא ישוב ריקם".

  תגיות:

  כתבות נוספות שיעניינו אותך:

  לכתוב תגובה

  עלייך להיות רשומה למערכת כדי לכתוב תגובה.